Miška a Nedvěd nejsou jen tak obyčejní medvědi. Ti totiž, jak známo, bývají samotáři, zatímco tihle dva brtníci jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Jeden je velký a druhý mrňousek a oba mají ze všeho nejraději jídlo, a tak většina jejich dobrodružství a plánů vzniká za účelem se co nejlépe a nejvíce najíst. Kvůli tomu jsou ochotni podstoupit nemalé riziko, ale ne vždy jim ovšem jejich velkolepé plány vyjdou podle představ. I přes všechny nezdary mají ale jejich příhody šťastný konec a většinou i nějaké malé poučení.

Animovaným hrdinům propůjčili hlasy herci David NovotnýLukáš Příkazký, který ke své premiéře práce na večerníčku říká: „Je to poprvé co jsem se setkal s touto moc zajímavou a myslím, že i dost zábavnou disciplínou. Musím taky přiznat, že to bylo ze začátku o hodně těžší, než jsem si myslel. Nějaký čas jsme museli Mišku hledat – polohu hlasu, jeho charakter, některé specifické intonace. Pak se do toho ale člověk rychle dostane a každý další díl už jsem si připadal jistější. Večerníček je legenda. Máme dvouletého synka a večerníček je logicky jeho první televizní pořad, na který se pravidelně může dívat. A rodiče se samosebou dívají taky. Tudíž je vlastně večerníček pořad, který pravidelně sleduju a těším se, jak bude syn reagovat, až se začnou vysílat Mlsné medvědí příběhy.“ Další postavy namluvili Pavla Tomicová, Jan Vondráček, Jan Cina, Robert MiklušZuzana Bydžovská.

Mlsné medvědí příběhy dětem ukážou význam přátelství. Oba medvědi jsou na sebe hodní a snaží se pomáhat si navzájem. Všechno dělají společně, táhnou za jeden provaz. „Večerníček je plný zábavných charakterů, vtipných situací a veselých chytlavých písniček. Chtěly jsme, aby seriál děti na prvním místě hlavně pobavil a na druhém je i k něčemu přiučil, hlavně na poli mezilidských vztahů,“ říkají režisérky Kateřina KarhánkováAlexandra Májová.

Večerníček vznikl volně na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka v mezinárodní koprodukci Česka, Irska, Slovenska a Polska. A jako bonus k němu na webu Déčka vznikly Mlsné medvědí recepty. Návštěvníci zde také najdou dvě online hry: Medvědí kuchařku a Mlsné medvědí pexeso.