Komici na jedničku

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Průvodce pořadu Petr Nárožný

Klikněte pro větší obrázekHerec, bavič a moderátor Petr Nárožný se narodil 14. dubna 1938 v Praze. Už jako dítě vystupoval v ochotnickém divadle, ale vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na ČVUT.

V umělecké branži se začal pohybovat koncem šedesátých let coby moderátor koncertních vystoupení hudební skupiny Rangers. Na začátku sedmdesátých let dostal nabídku angažmá z divadelního spolku Semafor, kde spolu s komiky Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou působil celých 6 let. Ze Semaforu odešel do Činoherního klubu, kde vytvořil hlavní roli v Zuckmayerově Hejtmanu z Kopníku. V tomto divadle působí dodnes.

První film, ve kterém se Petr Nárožný objevil, byla komedie Jáchyme, hoď ho do stroje (1974). V osmdesátých letech šel z role do role a z amatéra se postupně vypracoval až na velmi úspěšného profesionálního divadelního a filmového herce. Diváky bavil především ve filmech Což takhle dát si špenát?, Ten svetr si nesvlíkej, Jen ho nechte, ať se bojí a další.

V posledních letech se na televizní obrazovce objevil především v několika seriálech či jako moderátor zábavných pořadů.

Osobitý hlas Petra Nárožného dobře poznají také děti. Propůjčil ho kresleným postavičkám z televizních večerníků, z nich nejznámější je Mach a Šebestová.

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.