Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Josef Vejvoda — Lidé — Česká televize

jazzman, hudební skladatel

narozen 13. července 1945

Jazzman, bubeník, hudební skladatel a aranžér, kapelník a dirigent, nejmladší ze tří synů legendární osobnosti české dechové hudby Jaromíra Vejvody.

Již v dětství hrál pod vlivem svého otce na klavír, housle a vibrafon. Jazzu a hře na bicí se začal věnovat v šedesátých letech, kdy studoval na Pražské konzervatoři. Stal se laureátem pražské Mezinárodní soutěže mladých jazzových sólistů v rámci Mezinárodního pražského jazzového festivalu a jako hráč na bicí nástroje vystupoval s mnoha hudebními skupinami.

Při své hudební dráze spolupracoval s řadou českých i zahraničních interpretů, např. Lacou Déczim, Karlem Růžičkovu, Emilem Viklickým, Jiřím Stivínem, Tedem Cursonem, Tony Scottem nebo Davidem Friedmanem, skládal písničky pro Evu Pilarovou, Karla Černocha nebo Michaela Kocába.

Obnovil otcovu Vejvodovu kapelu, založil Salónní orchestr Josefa Vejvody, sestavil Josef Vejvoda Trio, hrající repertoár mísící jazzové prvky s klasickou hudbou, a založil festival dechových hudeb Vejvodova Zbraslav.

Odkazy