Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Christopher Lambert — Lidé — Česká televize

herec

narozen 29. března 1957

První z životních rolí francouzského herce, jehož celé jméno je Christophe Guy Denis Lambert, se stal v roce 1984 Tarzan. Postava anglického aristokrata, který vyrůstá v opičí smečce a v dospělém věku se snaží vrátit do lidské společnosti, jej proslavila po celém světě. A hned o rok později se objevil jako Fred, schovávající se před mafií v pařížském metru, v thrilleru Podzemka a byl za něj oceněn Césarem pro nejlepšího herce.

Následoval další kultovní trhák Highlander, který jeho slávu znásobil. Ve všech hlavních rolích celovečerních filmů s tímto názvem se Christopher Lambert představil coby nesmrtelný skotský horal jménem Connor MacLeod.

Následovaly desítky nikterak výjimečných filmů, mezi nimiž se ale najde i pár zdařilejších, jako např. drama Jak zabít kněze, úsměvný film Gideon, snový snímek Život nikdy nekončí nebo romantická komedie Cizinec.

Christopher Lambert je i přes svůj složitý původ považován za francouzského herce. Narodil se Belgičance a francouzskému diplomatovi v americkém New Yorku, vyrůstal v Ženevě a v šestnácti letech se s rodinou přestěhoval do Paříže, aby se zde učil herectví na konzervatoři a usadil se ve Francii natrvalo. Při natáčení filmu Mystická krása se seznámil se svojí první ženou, herečkou Diane Laneovou, s níž má dceru Eleanor Jasmine. Podruhé se oženil s Jaymis Haftovou. Jeho blízkým přítelem je Sean Connery.

Odkazy

Fotografie