iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2015
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

61 hlasů
2527
zhlédnutí

Sváteční slovo

O věcech mezi nebem a zemí

5 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Margita 23.4.2015 10:11 (!) reagovat 7 + - 4

reakce

je to velmi pekna metafora. Jej sila je najmä v tom, ze hovorite osobny zazitok. Je z plavby a to je chlapské, mužské, žiadne nasladlé reálie. Je to prítazlive pre muzov, lebo by mozno tiez chceli sialene rýchlu plavbu ako víťazstvo. Je to pritazlive pre zeny, lebo im imponuje silné a muzské. Navyse to pripomina biblicku plavbu so spiacim Jezisom. Ale nepotrebuje na nej parazitovať. Ta metafora je sama aj bez tohto odkazu nabozenská. Silný moment je, ked sa priznavate k vzbure voči modlitbe. Je to odvazne, takto sa priznat. Prosit o vietor je nieco tak ciste, ze to posobi az naivne. Diváka to prichytí alebo usvedčí z úrovne vlastnej viery. Už tu prichádza prvé "zatrasenie". Vietor tu predstavuje nieco ohromne elementárne, je tu závislosť aj pokora. Modlitba sa naplní. To je tiež odkaz. A ked sa naplní, vtedy to s nami zatrasie. Je to aj ticho pred burkou. Ked to rozpravate, pripominate mi chvilu Jezisa, ktory sa modli a na druhej strane cloveka, ktory nevie, o co prosí. Ste ako clovek s nič netušiacou odvahou. Neviete, aky silny vietor pride, ale idete do toho. Asi to je život.

Související