iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2019
17:45 na ČT sport

1 2 3 4 5

0 hlasů
2312
zhlédnutí

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

Plavání

Finále: 200 volný způsob (3 kategorie)

25 min | další Sport »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

ODM 2019: Plavání

  • 00:00:06 V programu olympiády dětí a mládeže
    v plaveckých disciplínách
  • 00:00:11 nás čekají závody
    na 200 m polohově.
  • 00:00:22 Čekáme finále ročníku 2007.
  • 00:00:30 Závodníky vidíme na obrazovce.
  • 00:00:34 Takže poznáváme některá jména,
    která už získala cenné kovy.
  • 00:00:42 Tady na olympiádě dětí a mládeže.
  • 00:00:47 Polohový závod.
  • 00:00:49 To je takový mix disciplín.
  • 00:00:52 Proto se účastní také specialisté
    na jednotlivé disciplíny.
  • 00:00:55 Viděli jsme závodníka, který
    už získal na 100 m znak medaili.
  • 00:01:12 Ale také další plavci tady jsou.
  • 00:01:13 V tomto finále už se radovali
    z cenných kovů.
  • 00:01:16 Třeba Martin.
  • 00:01:19 Toho jsme viděli na motýlech.
  • 00:01:30 Polohový závod kombinuje
    čtyři plavecké styly.
  • 00:01:33 Začíná se motýlkem.
  • 00:01:35 Pak následuje znak.
  • 00:01:36 Prsa.
  • 00:01:37 Kraul.
  • 00:01:44 Začínáme motýlkem.
  • 00:01:48 Dráha číslo čtyři.
  • 00:01:49 Samuel Hipšr.
  • 00:01:53 Ale Ryšávka triumfoval
    na 200 m motýlek.
  • 00:01:58 To znamená, že tato část
    by mu měla sednout.
  • 00:02:03 V dráze číslo pět.
  • 00:02:06 Počkáme si na první mezičas.
  • 00:02:08 A první obrátku na část znakem.
  • 00:02:16 Pokračujeme znakem.
  • 00:02:23 Ovládl to Samuel.
  • 00:02:29 V dráze číslo čtyři vidíme,
    že drží první pozici.
  • 00:02:33 Ale dotírá na něho Martin.
  • 00:02:36 Zatím to vypadá na souboj
    těchto dvou borců.
  • 00:02:39 Samuel ale s mírným
    náskokem drží první místo.
  • 00:02:53 Třetí plavecký styl jsou prsa.
  • 00:02:55 V pořadí těchto stylů
    je to přesně dáno.
  • 00:03:01 Liší se to trochu po té polohové
    štafetě.
  • 00:03:04 Ale v závodě jednotlivců
    je to pořadí motýlek, znak, prsa,
  • 00:03:11 volný způsob.
  • 00:03:12 Tedy třetí úsek.
  • 00:03:17 Stále Samuel Hirscher.
  • 00:03:18 Na prvním místě.
  • 00:03:20 Za ním Ryšávka.
  • 00:03:21 Takže souboj jihomoravského
    a Moravskoslezského kraje.
  • 00:03:29 Jinak se tito dva v pondělních
    disciplínách příliš nepotkávali.
  • 00:03:35 Zaměřovali se na jiné distance.
  • 00:03:46 Ryšánek se dotáhl na druhou pozici.
  • 00:03:51 50 m volně.
  • 00:03:54 Hirscher drží první pozici.
  • 00:03:57 Pozor na dráhu číslo jedna.
  • 00:04:00 Ryšánek se trochu ukryl.
  • 00:04:02 Tady nejblíže kamerám.
  • 00:04:05 Drží první místo.
  • 00:04:08 Souboj Ryšánka a Ryšávky.
  • 00:04:12 Vypadá to, že se bude
    radovat Ryšávka.
  • 00:04:14 První Samuel.
  • 00:04:16 Na druhém místě Jáchym Ryšávka.
  • 00:04:20 A třetí Ryšánek.
  • 00:04:21 Ryšánek tedy neudržel druhou
    pozici po 150 metrech.
  • 00:04:27 A po třech plaveckých stylech.
  • 00:04:31 Poslední padesátka volně
    vyšla lépe Ryšávkovi.
  • 00:04:43 Tady ještě jednou ten výběr
    ze všech čtyř poloh,
  • 00:04:47 které předepisuje tento závod.
  • 00:04:51 A vítězný dohmat od Samuela.
  • 00:04:58 Takže celkem třetí
    medaile pro něho.
  • 00:05:01 Triumfoval na 100 m znak.
  • 00:05:03 Teď se raduje na 200 m polohově.
  • 00:05:09 Tady všechno v grafickém přehledu.
  • 00:05:11 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:05:34 Tady je už startovní listina.
  • 00:05:56 O rok starších plavců.
  • 00:05:57 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:06:14 Nejlepší čas letošního
    roku drží Slavík.
  • 00:06:17 To bylo na plzeňském bazénu.
  • 00:06:30 Slavík se radoval také ze zlaté
    medaile na polohovém závodě minulý
  • 00:06:36 týden v Plzni.
  • 00:06:37 Ale to bylo současně se Šmehlíkem.
  • 00:06:41 Už jsme o tom hovořili.
  • 00:06:50 Šmehlík měl dvakrát
    dělené první místo.
  • 00:06:54 Celkem raritní situace.
  • 00:06:58 Tedy znovu souboj Šmehlík a Slavík.
  • 00:07:01 Oba plavali v Plzni stejně.
  • 00:07:06 Oba drží tedy nejlepší
    letošní výkon.
  • 00:07:11 První část motýlkářská
    v polohovém závodu.
  • 00:07:20 Jako první obrací Slavík.
  • 00:07:22 Třetí je Daniel.
  • 00:07:23 Šmehlík až na čtvrté pozici.
  • 00:07:26 Pokračujeme znakem.
  • 00:07:41 Slavík drží první pozici.
  • 00:07:44 Nasledovaný v dráze číslo
    pět Kryštofem Šmehlíkem.
  • 00:07:47 Ten se posouvá ze čtvrté
    příčky po 50 metrech.
  • 00:07:52 Na druhé obrátce bude
    držet druhou pozici.
  • 00:07:57 Slavík je první.
  • 00:07:58 Náskok více než dvě vteřiny.
  • 00:08:00 Třetí je Kryštof Bursa.
  • 00:08:23 Třetím stylem jsou prsa.
  • 00:08:25 Kryštof Šmehlík, žlutá čepice.
  • 00:08:30 Slavík si ale udržuje náskok.
  • 00:08:34 V dráze číslo tři si dobře
    vede Kryštof Bursa.
  • 00:08:36 Který se teď možná
    posouvá na druhou pozici.
  • 00:08:41 Vidíme to na třetí obrátce.
  • 00:08:42 Ano.
  • 00:08:43 Brusel druhý.
  • 00:08:44 Třetí Šmehlík.
  • 00:08:48 O něco málo než dvě vteřiny.
  • 00:08:51 Teď závěrečných 50 m volně.
  • 00:08:56 Slavík už by měl udržet
    tento náskok.
  • 00:09:00 Ale dopředu se posouvá
    také Kryštof Mezlík.
  • 00:09:06 Na trati pro kraul.
  • 00:09:08 Slavík bude finišovat jako první.
  • 00:09:11 Jsme hlídky na stříbrné pozici.
  • 00:09:16 Slavík tedy první.
  • 00:09:17 Na 200 m polohově.
  • 00:09:20 Druhý Šmehlík.
  • 00:09:22 Třetí Kryštof Bursa.
  • 00:09:26 Ondřej Slavík po bronzu
    na 400 m volně teď získává zlato
  • 00:09:32 na 200 m polohově.
  • 00:09:34 Šmehlík a druhá stříbrná medaile.
  • 00:09:38 V programu dětské olympiády.
  • 00:09:52 Kryštof Bursa si polepšil oproti
    mistrovství republiky ze čtvrté
  • 00:09:56 pozice na třetí příčku.
  • 00:10:02 Jinak to pořadí kopírovalo
    plzeňský závod.
  • 00:10:11 Tady je výsledková listina.
  • 00:10:14 200 m polohově.
  • 00:10:18 První Ondřej Slavík.
  • 00:10:19 Druhý Šmehlík.
  • 00:10:20 Potom budu se.
  • 00:10:22 Zemánek.
  • 00:10:23 Pátý Ondřej Gruz.
  • 00:10:26 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:10:39 Startovní listina.
  • 00:10:40 Čtrnáctiletých žáků.
  • 00:10:42 200 m polohovka.
  • 00:10:44 Informaci vidíme na obrazovce.
  • 00:11:37 Martin Fait tady nestartuje.
  • 00:11:39 V této distanci.
  • 00:11:41 V této disciplíně.
  • 00:11:46 Takže možná šance
    pro Tobiase Kerna.
  • 00:11:49 Na 200 m polohově.
  • 00:11:50 Začínáme jako v předchozích
    případech na motýlku.
  • 00:11:57 Potom znak, prsa, volně.
  • 00:11:59 Kraulem.
  • 00:12:06 Tobias ve čtvrté dráze v bílé
    čepici má slezského kraje.
  • 00:12:10 Ale dráha číslo sedm,
    to ještě pan Palata.
  • 00:12:14 Obrací jako první.
  • 00:12:26 Rozestupy jsou velice malé.
  • 00:12:29 Teď se všechno promíchá.
  • 00:12:31 Čtyři plavci jsou srovnaní.
  • 00:12:33 De facto na stejné úrovni.
  • 00:12:47 Štěpán Palata už ztratil
    ten náskok.
  • 00:12:51 Po 50 metrech.
  • 00:12:52 Na druhé obrátce
    nejrychlejší Ondřej Rybář.
  • 00:12:56 Takže se nám pořadí hezky prolíná.
  • 00:13:15 Teď už se dopředu zase
    dere Tobias Curney.
  • 00:13:19 Z Moravskoslezského kraje.
  • 00:13:21 Dráha číslo čtyři.
  • 00:13:29 Do závěrečné padesátky volně
    bude Kern obracet jako první.
  • 00:13:38 Více než dvě vteřiny
    náskok na Ondřeje rybu.
  • 00:13:40 Pak je tady Štěpán Palata.
  • 00:13:47 Kern si vybudoval náskok
    do kraulařské trati.
  • 00:13:50 Palata ale zabírá v dráze
    číslo sedm.
  • 00:13:57 Ale pozor také na dráhu číslo šest.
  • 00:13:59 Ondřej Rybář.
  • 00:14:00 Jasně zrychlil.
  • 00:14:05 Ale Tobias Kern uhájil své vedení.
  • 00:14:08 Dvě minuty a 19 a 25.
  • 00:14:10 To je vítězný čas.
  • 00:14:11 Druhý je Ondřej Rybář.
  • 00:14:13 A třetí Štěpán Palata.
  • 00:14:17 Nesmírně zajímavý závod.
  • 00:14:19 Na 200 m polohově.
  • 00:14:20 To pořadí se promíchalo.
  • 00:14:26 V jednotlivých částech závodu.
  • 00:14:29 Ale Tobias nakonec
    uhájil první místo.
  • 00:14:33 Je to jeho druhé zlato na této
    dětské olympiádě.
  • 00:14:38 Poté, co zvítězil nad 100 m prsa.
  • 00:14:41 Raduje se také na 200 m polohově.
  • 00:14:47 Další zlatá pro Moravskoslezský
    kraj.
  • 00:14:50 Gratulace jde do Opavy.
  • 00:15:03 Tady oficiální pořadí.
  • 00:15:04 200 m polohově.
  • 00:15:06 Žáci ročníku 2005.
  • 00:15:24 Máme tady Ondřeje Slavíka.
  • 00:15:26 Který zvítězil v této disciplíně.
  • 00:15:32 Tvá disciplína se skládá ze čtyř
    plaveckých způsobů.
  • 00:15:34 Máš nějaký oblíbený, neoblíbený?
  • 00:15:36 Nebo na kterém by jsi chtěl
    zapracovat?
  • 00:15:40 Chtěl bych začít
    plavat 200 motýlek.
  • 00:15:44 Díky moc.
  • 00:15:48 Teď už 200 m polohově žačky.
  • 00:15:51 Nejprve ty dvanáctileté.
  • 00:15:53 Dráha číslo jedna
    Veronika Hrachovinová.
  • 00:15:59 Informaci vidíme na obrazovce.
  • 00:16:14 Sabina Horáková se pyšní titulem
    úřadující české mistryně.
  • 00:16:19 Na této trati.
  • 00:16:26 Vidíme ji v dráze číslo čtyři.
  • 00:16:27 Zástupkyně kraje Vysočina.
  • 00:16:34 Horáková tady triumfovala
    na 100 m znak.
  • 00:16:42 Dráha číslo pět.
  • 00:16:44 To je Gabriela.
  • 00:16:45 Bude otáčet jako první.
  • 00:16:51 Plavkyně ze Znojma.
  • 00:16:52 Tady je ve žluté čepici.
  • 00:16:57 Teď jsou obě plavkyně vyrovnané.
  • 00:17:02 Vedle sebe.
  • 00:17:03 Jak Horáková, tak její soupeřka.
  • 00:17:14 Vypadá to, že soupeřka se přece
    jen dostává dopředu.
  • 00:17:23 Ale druhá obrátka
    bude nesmírně těsná.
  • 00:17:28 Tři setiny.
  • 00:17:29 Dělí Horákovou a její kolegyně.
  • 00:17:31 Uvidíme, co se rozestupy
    udělá prsařských 50 m.
  • 00:17:45 No a v tomto způsobu to vypadá,
    že Sabina Horáková získává náskok.
  • 00:17:54 Mistrovství republiky
    zvládla se šesti medailemi.
  • 00:17:57 Pět zlatých.
  • 00:17:59 Jedno stříbro.
  • 00:18:07 Vypadá to,
  • 00:18:08 že právě ta trať na 50 m prsa
    činí rozdíl mezi Horákovou
  • 00:18:18 a její soupeřkou.
  • 00:18:20 Tento náskok se tedy
    Horáková bude snažit udržet.
  • 00:18:27 Před dalšími soupeřkami.
  • 00:18:30 Na posledních 50 metrech volně.
  • 00:18:36 Sabina Horáková.
  • 00:18:41 Už míří za druhou zlatou medailí
    na olympiádě dětí a mládeže.
  • 00:18:47 Nakonec s velkým náskokem.
  • 00:18:49 Tak po 100 metrech to bylo
    hodně vyrovnané.
  • 00:18:51 Ale teď Horáková jasně první.
  • 00:18:52 Na druhém místě Gabriela.
  • 00:18:56 Třetí Milerová.
  • 00:18:59 Veliká radost Horákové.
  • 00:19:02 Třetí medaile pro Horákovou.
  • 00:19:06 A další body do celkového
    hodnocení pro Kraj Vysočina.
  • 00:19:12 Tady je ta situace,
  • 00:19:13 kde Horáková a její soupeřka
    plavaly těsně vedle sebe.
  • 00:19:20 Po znakařském způsobu.
  • 00:19:22 Po trati znak, tak činil rozdíl
    mezi těmi dvěmi pouhé tři setiny.
  • 00:19:31 Ale Horáková nakonec
    dokázala výrazně odplavat.
  • 00:19:39 Nakonec se raduje ze zlata.
  • 00:19:41 Tady výsledky první sady.
  • 00:19:43 Horáková, druhá Gabriela.
  • 00:19:53 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:20:05 Startovní listina.
  • 00:20:06 Třináctiletých žaček.
  • 00:20:13 Také je čeká 300 m polohově.
  • 00:20:15 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:20:18 Tady je Petra Závadová.
  • 00:20:37 Reprezentuje Hlavní město Praha.
  • 00:20:41 Stejně jako její sestra.
  • 00:20:44 Rodiče pochází z Ostravy.
  • 00:20:45 Ale už nějaký čas plave
    za pražský tým.
  • 00:20:52 Nejmladší sestra české
    olympioničky Barbory Závadové.
  • 00:21:09 Jako poslední se Závadová
    vynořila z vody po startu.
  • 00:21:18 Čeká jí 50 m motýlek.
  • 00:21:20 Potom znak.
  • 00:21:22 Prsa.
  • 00:21:23 Nakonec 50 m volně.
  • 00:21:26 Závadová zatím drží první příčku.
  • 00:21:31 Vedle ní v páté dráze
    je Eliška Vokatá.
  • 00:21:33 Z Jihočeského kraje.
  • 00:21:37 Náskok pro Závadovou prozatím.
  • 00:21:39 Uvidíme, co s pořadím
    provede způsob na znak.
  • 00:21:56 Vypadá to, že Závadová
    drží své vedení.
  • 00:21:59 Také při znaku.
  • 00:22:08 Denisa Karasová v sedmé
    dráze se hodně přiblížila.
  • 00:22:13 Závadová v polovině tohoto závodu
    má náskok více než tří vteřin.
  • 00:22:21 Nakonec to ještě udržela.
  • 00:22:23 Tu stříbrnou pozici.
  • 00:22:26 Následuje 50 m prsa.
  • 00:22:28 Závadová je stále v čele.
  • 00:22:35 Závadová ovládla také mistrovství
    republiky minulý týden v Plzni.
  • 00:22:40 S časem 2: 29:35.
  • 00:22:47 Na 100 metrech měla čas 1:09:64.
  • 00:22:53 Ale teď její kolegyně ze Hlavního
    města Prahy se dotahuje.
  • 00:23:00 Tereza Sýkorová.
  • 00:23:01 Náskok Závadové se už výrazně
    zmenšil.
  • 00:23:04 A co závěrečných 50 m kraulem?
  • 00:23:11 Závadová nebo Sýkorová?
  • 00:23:13 To je souboj dvou zástupkyň
    Hlavního města Prahy.
  • 00:23:23 Sýkorová se dotírá.
  • 00:23:25 Vypadá to, že Závadová
    uhájí první pozici.
  • 00:23:31 Její čas 2: 28:10.
  • 00:23:34 To bylo ještě o vteřinu rychlejší
    než minulý týden v Plzni.
  • 00:23:40 Druhá Sýkorová.
  • 00:23:41 Třetí Eliška Vokatá.
  • 00:23:43 Poté, co Vokatá dlouho
    držela druhou pozici.
  • 00:23:47 Ale skvělý výkon
    předvedla Sýkorová.
  • 00:23:52 Po třetím úseku.
  • 00:23:54 Tedy tom prsařském.
  • 00:23:56 Tam se výrazně přiblížila
    Petře Závadové.
  • 00:24:04 Stupně vítězů tedy naprosto
    stejné jako minulý týden v Plzni.
  • 00:24:06 První Závadová, druhá Sýkorová.
  • 00:24:08 Třetí Vokatá.
  • 00:24:12 V této disciplíně v tomto závodě
    žádné zavedené pořádky se nemění.
  • 00:24:27 Druhé zlato pro Petru Závadovou.
  • 00:24:31 Vyhrála tady závod na 50 m volně.
  • 00:24:34 Eliška Vokatá a druhé stříbro.
  • 00:24:38 Okatá tedy bere bronz.
  • 00:24:39 Takže druhá medaile.
  • 00:24:42 Pro Sýkorovou.
  • 00:24:43 Druhé stříbro.
  • 00:25:04 Tady startovní listina.
  • 00:25:05 Čtrnáctiletých žaček.
  • 00:25:07 Poslední polohový
    závod dnešního dne.
  • 00:25:10 Markéta Fišerová v dráze
    číslo jedna.
  • 00:25:12 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:25:39 Favoritky jsou Tužilová a Fraňková.
  • 00:25:42 Středočeský a Jihomoravský kraj.
  • 00:25:50 Kuželová byla dvakrát zlatá
    na olympiádě dětí a mládeže.
  • 00:25:54 Na 100 m znak.
  • 00:26:01 Vypadá to, že 1. set také sedl.
  • 00:26:04 Po 50 metrech.
  • 00:26:09 Obrací jako první.
  • 00:26:11 Jsem mírnou ztrátou druhá Fraňková.
  • 00:26:13 Třetí Fišerová.
  • 00:26:20 Uvidíme, co s pořadím
    provede 50 m znakem.
  • 00:26:27 Vypadá to, že Tužilová drží
    bezpečně první pozici.
  • 00:26:36 Dotahuje se tam také ve třetí
    dráze Přibylová.
  • 00:26:40 Ale po 100 metrech půjde Natálie
    Tužilová obracet jako první.
  • 00:26:50 Je to rychlejší než minulý
    týden na mistrovství republiky.
  • 00:26:55 Tam se obracelo za 8:17.
  • 00:27:00 Vypadá to, že tady v Liberci
    je rychlá voda.
  • 00:27:02 A to plavcům svědčí.
  • 00:27:06 50 m prsa.
  • 00:27:18 Na trávě Tužilová drží
    10 českých rekordů.
  • 00:27:21 Mezi dvanáctiletými a třináctiletým
    žactvem.
  • 00:27:31 Před poslední padesátkou
    výrazný náskok.
  • 00:27:33 Druhá Přibylová.
  • 00:27:35 Třetí Klementina Franková.
  • 00:27:41 Toto pořadí zatím kopíruje výsledek
    mistrovství republiky ve Zlíně.
  • 00:27:45 Minulý týden.
  • 00:27:47 Ale o druhou a třetí pozici
    ještě bude veliký souboj.
  • 00:27:54 Natálie si plave pro zlato.
  • 00:27:58 A Klementina se posouvá
    na druhou příčku.
  • 00:28:01 Je rychlejší, než Přibylová.
  • 00:28:04 Nakonec to bude ona, kdo se bude
    radovat z lepší pozice.
  • 00:28:06 Vítězkou se každopádně
    stává Tužilová.
  • 00:28:14 Třetí zlato pro Natálii Tužilovou.
  • 00:28:18 Na této olympiádě.
  • 00:28:20 Po zlatu na 50 m volně
    a 100 m znak.
  • 00:28:24 Tak přichází také nejcennější kov.
  • 00:28:34 Na 100 m polohově.
  • 00:28:44 Tady vidíte ještě zpomalený záběr.
  • 00:28:47 Velký náskok Tužilové.
  • 00:28:49 A radost z vítězství závodnice
    Středočeského kraje.
  • 00:28:55 Tady to vidíte v grafice.
  • 00:28:57 Tužilová 2:25:91.
  • 00:29:00 Klementina Fraňková s odstupem
    více než tří vteřin.
  • 00:29:12 Informace vidíme na obrazovce.
  • 00:29:22 Petra Závadová.
  • 00:29:23 Vítězka čtrnáctiletých žaček
    v disciplíně 200 m polohově.
  • 00:29:27 Ty jsi se trochu rozhodla
    pokračovat ve šlépějích své sestry.
  • 00:29:31 Tím myslím ta polohovka?
  • 00:29:35 Asi ano.
  • 00:29:38 Ten závěrečný úsek.
  • 00:29:39 Na tebe se dotahovala
    tvoje krajanka.
  • 00:29:43 Už to bylo hodně?
  • 00:29:50 Ano, ale jako vždy mě dožene
    na ty prsa.
  • 00:29:52 Protože to mi moc nejde.
  • 00:29:54 Jinak kraul, to zase vyrovnáme.
  • 00:29:59 Ty už máš tedy dvě medaile.
  • 00:30:01 Co plánuješ dále?
  • 00:30:03 Zítra máme 200 znak a stovka kraul.
  • 00:30:09 Tak snad to dopadne dobře.
  • 00:30:16 Tak gratulace.