iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 9. 2018
21:05 na ČT1

1 2 3 4 5

93 hlasů
476791
zhlédnutí

První republika III 2/13

Díl druhý

Magdalena řeší ohrožení lihovaru nastrčenými lahvemi s otrávenou kořalkou. Lippi se snaží Irenu přesvědčit, že on v tom prsty nemá. Uvěří mu Irena?

55 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Hana 17.9.2018 12:33 (!) reagovat 40 + - 18

Propadla jsem seriálu :)

Mně se seriál líbí a sleduji ho s nadšením, nemám TV již několik let a Republika mě nadchla. První a druhou sérii jsem shlédla na i-vysílání a nemohla jsem se odtrhnout. Napínavý děj, krásné kostýmy a interiéry. Tady je to samý kritik. Doufám, že bude další řada.

Lenka 21.9.2018 8:17 (!) reagovat 8 + - 5

Tak pokud chcete sledovat skutečně historický seriál z počátku 20.století s krásnými kostýmy a interiéry, které se snaží odpovídat době, ve které se odehrávají, pusťte si Panství Dowton, Crimson Field, Upstairs Downstairs nebo Our Zoo.

Ema 29.9.2018 9:17 (!) reagovat 1 + - 0

to ale nejsou seriály z české doby

a pisatelka asi myslela něco z české historie, naposledy si třeba já vzpomínám na Sňatky z rozumu.....

Karel 15.9.2018 14:07 (!) reagovat 29 + - 39

Karel - Několik slov k 1. a 2. dílu První republika III.

Dobrý den.
Vážení, první i druhý díl seriálu První republika III. se mě velmi líbily, a to až na věci nepodstatné. Autorům se daří ukázat jak se u nás žilo ve 30.tých letech min.století, jak se dál utvářejí osudy rodin z I.a II.řady, je tam i nová kriminální zápletka ... Počkáme si jak se to bude dál vyvíjet, zatím je to dobré.
Na rozdíl od některých předešlých komentátorů neřeším, jak mohla Magdaléna ukázat Vladimírovi zadek, když jej měla pod norkovým kožichem schovaný (ale to je spíš sranda); některému se zase nelíbí někteří herci (je to NUDA) - podle mě jsou dobří všichni herci; zvláštní lahůdkou je však komentátor, kterému se seriál nelíbí od samého počátku (nebudu jeho pseudonym zmiňovat, už jsem se jednou spálil) - dle něj je to "slabomyslná telenovela" a je nutné se jí "proklikávat" - kampak se asi chce onen "ARBITR přes DOKONALOST TV seriálů" až "doklikat"? Pro mne jest zážitek tyto komenty číst, dost se tím bavím, jeliž v autoři řeší hlavně pitominy. // S pozdravem ... Karel

Dennis Olley 15.9.2018 18:27 (!) reagovat 7 + - 9

Právo na následující názor máte.

"podle mě jsou dobří všichni herci", nemám stejný, snad mi ho brát nebudete, nejsem tak nějak stavený na nekritické obdivování. Zajímalo by mě, které dílo vůbec (celosvětově) se může pyšnit tím, že tam jsou všichni herci dobří (vč. námětu, scénáře). Já zatím nic takového neviděl. Peníze z tohoto limonádového projektu, bych klidně přesunul na projekty jako Rapl, či Labyrint a netvrdím, že ty dokonalé jsou. Ale, jsou alespoň nějaké, tahle zatím nemastná, neslaná bída, mě neoslovuje, nevzrušuje, neinspiruje ... . Už vidím, jak sezóna 4 bude ve znamení okupace nacisty, kdy o Němcích nepadne ani slovo, jen nacisty, abychom neurazili (nyní móda), nesleduji projekt, mohu se tedy mýlit. Nicméně opět s ošizenými exteriéry, dobovou technikou vč. vojenské, prostě pár kousků a tečka. Čili taková dramatizovaná, pohodová "procházka" válkou.

janka 16.9.2018 21:49 (!) reagovat 5 + - 9

Ale ona to slabomyslná telenovela je, Kájo.

S tím prostě nic nenaděláš, i kdybys byl sám pan prezident USA.

Karel 17.9.2018 5:36 (!) reagovat 8 + - 2

Karel pro =janka= Věc: Slabomyslná telenovela

Janko, když už si tedy tykáme, tak ti odpovím starým českým rčením, jenž už moje babička říkávala: "Někdo má rád holky, jiný vdolky." Netvrdím, že seriál je "dokonalost sama", mě se v něm také něco nelíbí, ale holt nejsem zmíněným presidentem, abych s tím něco udělal. Krásného dne Ti vinšuje ... Karel

maestr 15.9.2018 10:52 (!) reagovat 6 + - 5

Irena

Irenu už nehraje Anna Fialová?

Info 15.9.2018 11:37 (!) reagovat 5 + - 5

Irena

Ve třetí řadě si její postavu zahraje slovenská herečka Katarína Šafaříková. „Myslím, že to byl dobrý posun, protože postava Ireny Valentové sňatkem Hanse von Lippiho přichází úplně do jiného života s usedlým Němcem bez humoru. Zjistil jsem, že vlastně potřebuji, aby ta postava dozrála a Katarína tohle do té postavy dokázala vložit,“ vysvětluje Biser A. Arichtev. - více na https://www.ceskatelevize.cz/porady/12068190175-prvni-republika-iii/

Háta 15.9.2018 18:48 (!) reagovat 6 + - 6

To sice režisér říci mohl,

ale není to tak. Co jsem v médiích sledovala, tak hned po druhé řadě Anna Fialová zahlásila, že chce zkusit kariéru v Americe. (Argumentem, že představitelka Ireny by měla být starší, si protiřečí, nebo říká to, co si myslí diváci. Že je otázka, jestli takový vývoj postavy Ireny by byl možný. Možná několik let v čase, ale ne v návaznosti.) Což se jí zatím nepodařilo, jak mě to "donutilo" mrknout na net. Každopádně jsem si říkala, jestli ji alespoň nedabuje a i hlas na dabing vybrali podobný jejímu. Je otázka, jestli by si manželé von Lippi nevykali. Majer je sexy:-)). Snad Vl. Polívka celou třetí řadu neproleží. Každopádně kdo vypadá fenomenálně je Adam Mišík. Ten je opravdu, jakoby vypadl z retro filmu(sice pro mě spíše z amerického z 50.let o přistěhovalcích, ale "ikona"). Na něj je radost se dívat. Stejně jako na Irenu v minulé sérii a vizuálně vypadali opravdu nádherně Koleník s Plánkovou.

Info 15.9.2018 23:12 (!) reagovat 8 + - 1

Můj příspěvek o Ireně

je pouze okopírovaná část textu z úvodu - ze zdejší stránky https://www.ceskatelevize.cz/porady/12068190175-prvni-republika-iii/ To si snadno ověříte.

Háta 16.9.2018 0:38 (!) reagovat 5 + - 11

?

To já přece vůbec nepopírám, vím, že to řekl. Ale chtěla jsem tím naznačit, že je sice pěkné, že to řekl, ale ve skutečnosti důvodem nebyl fakt, že chtěl starší herečku, ale to, že AF odmítla dále hrát. Takže nakonec z toho udělal "že je to vlastně dobře". Trend dnešní doby.

Info 16.9.2018 8:28 (!) reagovat 6 + - 1

Trend dnešní doby??

Háto, 15. 9. 2018 18:48 jste řekla/napsala: "To sice režisér říci mohl..." Ale takřka vzápětí s jistotou tvrdíte: "... vím, že to řekl." Doba je taková, jací jsou lidé.

Háta 16.9.2018 9:37 (!) reagovat 6 + - 5

To je obrat

Asi se dá dohledat, pod co podřadit, ale nemusím to dělat, že ne? :-)) Já vím, že to řekl. Chtěla jsem tím říct, že se psalo o tom, že Anna odchází z Republiky. Důvod, že se hodí starší herečka přece pokulhává. Anna je dobrá herečka a taková umí zahrát mnohem starší než je ona sama. (Teď se zase objevilo, že Anna se chovala při druhé sérii arogantně). Nicméně členové naší rodiny, kteří nechodí na net, nechtěli věřit, že nejde o jednu a tu samu herečku. Takže to se povedlo hodně dobře.

Dennis Olley 15.9.2018 9:33 (!) reagovat 21 + - 16

Škoda, potrvdila se má skepse.

Už první díl naznačil jak zde někdo správně píše sklon k telenovele (zlatý Divoký anděl, tam totiž nikdo nepředstíral, že se u něj má zapínat mozek). Kdo si pamatuje, případně doporučuji si pustit první řadu, tam byla v poválečných letech (Velká válka, později WWI) snaha alespoň o nějaký děj, nějaké napětí. Neusínal jsem, občas nějaká akce, kdy dokonce i někdo umřel (nyní nemyslím na dřevný líh, metanol), snaha o "zápletku" zde rovněž byla. Škoda, nejvíce jsem se zasmál, když se V. Arichtěva (Malá), pokoušela zahrát smutek, že na otravu zemřeli svatebčané, takové přehrávání a nevěrohodnost nepředvádí pochopitelně jen ona. Už v Ordinaci v růžové zahradě bylo vidět, že není silná herečka. A manžel režisér začíná dělat stejnou chybu (dle mého názoru), jakou dělal svého času J. Pomeje, když všude obsazoval M. Kuklovou. Zálibu ve večírcích, prostitutkách a vůbec nočním životě smetánky ve 20 a 30 letech (min. století), pana režiséra (možná dalších) asi nemusím rozvádět. Jedním slovem NUDA a velká.

Al. 15.9.2018 10:50 (!) reagovat 40 + - 6

Také bylo úsměvné, když Magdaléna oděna do norkového kožichu koketuje s Vladimírem, aby jí nekoukal na zadek. :)

maestr 15.9.2018 10:55 (!) reagovat 27 + - 4

Jo, to jsem si taky říkal, co by tam viděl:-)))))
A Vladimír je pořád takovej napůl Mirek Dušín a napůl bambula.

johanka 5.11.2018 8:25 (!) reagovat 1 + - 1

"napůl Mirek Dušín a napůl bambula"

:):):) tak takhle jsem se už dlouho nezasmála :):):) opravdu výstižné, haha

Háta 15.9.2018 13:06 (!) reagovat 30 + - 4

Kožich

To samé mě napadlo. :-)) Co je možné vidět,když má žena na sobě kožich? Ale už to, že žena něco takového řekne, je dost zvláštní a navíc mi nepřijde, že by byl mezi nimi takovýto vztah...

Vanda 15.9.2018 14:45 (!) reagovat 16 + - 31

Bože můj, vždyť to bylo myšleno jako vtip!!! Proč vůbec řešíte takové blbosti? :)

Kiksfix 14.9.2018 22:35 (!) reagovat 25 + - 24

Je to zabitý

Je to prostě takovej naivní pokus o slabomyslnou telenovelu. Je to taková proklikávačka. Dlouhé scény a rozhovory o ničem. Proklikáno za cca 10 min. Nemá to děj, nemá to spád.

Miriam 14.9.2018 20:46 (!) reagovat 19 + - 0

Tehdejší a dnešní doba

A pak se říká,že ta dnešní doba je šílená.Šmejdi tu byli vždy..

Související