iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2012
06:30 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2065
zhlédnutí

Kultura.cz

Poezie místo reklamy — Lenka Kocierzová — Dalibor Halátek — Občanské sdružení Za Opavu — Ostravské muzeum

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Janáčkova Káťa Kabanová
 • Poezie místo reklamy

  2:05 do playlistu

  Poezie místo reklamy
  Pavel Noga je vysokoškolský pedagog, věnuje se typografickému designu na Ostravské univerzitě. Jednoho dne si uvědomil, že má každý týden ve schránce na dopisy 2–3 kg nevyžádané reklamy. Spousta většinou barevně potištěného papíru málokdy láká k přečtení. Nogu fascinuje skutečnost, že neustále a zadarmo dostává něco, co si neobjednal a napadlo ho využít tento informační kanál k distribuci poezie.

 • S Daliborem Halátkem o novém nákupním centru

  7:01 do playlistu

  S Daliborem Halátkem o novém nákupním centru
  Dalším městem, které má v centru nákupní hypermarket, je Opava. Vzniklo rekonstrukcí bývalého pivovaru, takže centrum nehyzdí rozlehlý přízemní kvádr s desítkami obchodů uvnitř. Co ale moderní obchoďák udělá s klasickým opavským centrem? Vylidní se? Ztratí se odtamtud obchody jako například v Ostravě? Co na to říká bývalý památkář, dnes náměstek primátora a stále aktivní člen občanského sdružení Za Opavu Dalibor Halátek?

 • Občanské sdružení Za Opavu památkám pomáhá

  14:20 do playlistu

  Občanské sdružení Za Opavu památkám pomáhá
  Naproti raduňské Vošárny je malá kaplička, kterou opravují členové sdružení Za Opavu. Samozřejmě, ve svém volném čase. Peníze zatím všechny pohromadě nemají. Letos se ale raduňská kaplička dočkala opravy střechy. Má nový krov i břidlicovou krytinu…

 • Ve skle zakletá Lenka Kocierzová

  15:26 do playlistu

  Ve skle zakletá Lenka Kocierzová
  “Ve skle zakletá”. Tento název nese výstava skleněných objektů zhotovených prestižní firmou a autorkou těchto zajímavých objektů je Lenka Kocierzová. Tato rodačka z Ostravy je celým svým životem i svou tvorbou spjata s městskou částí Vítkovice, kde se také narodila. Sama sebe tituluje jako ostravskou grafičku, výtvarnici, ilustrátorku, průvodkyni po Vítkovicích a kronikářku.

 • Kritická židle
 • K vidění v Ostravském muzeu

  23:39 do playlistu

  K vidění v Ostravském muzeu
  Ručně malovaná kávová souprava z bílého porcelánu byla vyrobena v porcelánce ve Staré Roli. Ručně ji ozdobil malíř Ferdiš Duša ve své malířské dílně ve Velkých Kunčicích, dnešních Kunčicích pod Ondřejníkem. Duša byl významným malířem, grafikem a ilustrátorem, jehož životním tématem byli lidé na venkově, v horách, které maloval při těžké práci.

Přehrát vše

Související