iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 4. 2012
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2031
zhlédnutí

Kultura.cz

Klasika versus koncept — Vlastivědné muzeum v Olomouci — Rozhledna podle Jurkoviče — Fotografie Jaroslava Kociána — Ostravská kavárna Elektra

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fotografie Jaroslava Kociána

  1:03 do playlistu

  Fotografie Jaroslava Kociána
  Autor patří mezi nejmladší české portrétisty a dokumentaristy. Vystudoval na Tvůrčím institutu fotografie v Opavě a už během studií byl výrazným talentem. Pochází z Havířova a v Ostravě vyučuje na Lidové konzervatoři. Výstava je v prostorách Divadla Jiřího Myrona v Ostravě.

 • Vlastivědné muzeum v Olomouci má nové stálé expozice

  1:40 do playlistu

  Vlastivědné muzeum v Olomouci má nové stálé expozice
  Návštěvníci Vlastivědného muzea v Olomouci mohou lehce cestovat napříč stoletími. Muzeum má totiž dvě nové stálé expozice. První z nich nabízí poznání přírody Olomouckého kraje všemi smysly, ta druhá vypráví dlouhý historický příběh patnácti století města Olomouce. Kromě tradičních výstavních artefaktů se vám nabízí i elektronická databáze a dotykové obrazovky.

 • Rozhledna podle Jurkoviče

  7:46 do playlistu

  Rozhledna podle Jurkoviče
  V roce 1896 ji načrtnul architekt Dušan Jurkovič. Objednali si ji členové turistického spolku ve Valašském Meziříčí. Jenže se na stavbu nenašly peníze. O více než sto let později návrh zhmotnil jiný architekt – Antonín Závada, znalec Jurkovičova díla, který se podílel na mnoha rekonstrukcích jeho staveb. Nová rozhledna stojí na betonových základech nad skanzenem v Rožnově pod Radhoštěm, na Karlově kopci. Trvalo 30 let, než se nápad postavit Jurkovičovu rozhlednu podle jednoho náčrtu stal skutečností. Měří 18 metrů a vypadá jako z pohádky..

 • Legendární ostravská kavárna Elektra se vrací

  13:58 do playlistu

  Legendární ostravská kavárna Elektra se vrací
  A prý se tam má podávat nejlepší káva v Ostravě. Alespoň to tvrdí zástupci banky, která si prostory kavárny pronajala, aby uvnitř vybudovala banko-kavárnu. V přízemí bude kavárna pro veřejnost, v patře kavárna pouze pro klienty banky. Nový nájemce prostor zmenšil a interiér nebude replikou toho původního. Jen by se podle architekta Petra Hrůši měl dovnitř vrátit duch vídeňské kávy.

 • Klasika versus koncept

  15:00 do playlistu

  Klasika versus koncept
  Jedna výstava a dva zcela odlišné výtvarné směry. Třiadvacetiletý Pavel Samlík a o dva roky starší Josef Mladějovský spolu vystavují v ostravské Galerii Beseda. Oba jsou mladí, talentovaní, uznávaní a úspěšní. Pochází ze stejného města a jsou si navzájem přáteli. Přesto se každý z nich vydal na výtvarnou scénu jinou cestou. Jeden zvolil koncept, druhý klasiku.

 • Kritická židle: Názor Ivany Štenclové

  21:30 do playlistu

  Kritická židle: Názor Ivany Štenclové
  O nově vznikající čtvrti Nová Karolina v Ostravě, se v současné době vede řada diskuzí, obzvláště nedávno nově otevřené obchodní centrum Forum Nová Karolina vyvolalo v mnohých notnou dávku emocí. Nutno konstatovat, že značně negativních. Je ale důležité vnímat rozsah urbanistického projektu, který v Ostravě vzniká, je rozdělen na řadu etap, a až po celkovém dokončení ukážou, jak lze tento koncept vnímat jako celek a soudit ho.

 • Uloženo v depozitu

Přehrát vše

Související