iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2011
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
2059
zhlédnutí

Kultura.cz

Multižánrový festival Další břehy — Leonardova vyhlídka — Sympozium Smalt Art

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sympozium Smalt Art

  1:44 do playlistu

  Sympozium Smalt Art
  Šestý ročník sympozia Smalt Art organizuje jako kurátorka výtvarnice Ivana Štenclová. A právě jí se podařilo mezi jména účastníků dostat například Michala Rittsteina, který se sympozií dosud neúčastnil. Kromě něj se na sympoziu sešli také Jakub Špaňhel, Aleš Hudeček nebo Jitka Svobodová. Smalt Art také tentokrát hodlá zažít nevšední experimenty a na smaltu zatím nerealizované výtvarné techniky. Kupříkladu Karel Jerie maluje formou komiksu, Jan Kaláb je zase street artový umělec, který jako první na světě vytvořil 3D grafitti.

 • Leonardova vyhlídka

  7:27 do playlistu

  Leonardova vyhlídka
  Staronová Leonardova vyhlídka - bezejmenná, zarostlá a nevyužívaná vyhlídka v zámeckém parku v Hradci nad Moravicí získala původní jméno, podobu a začala být opět navštěvovaná. A co víc: její rekonstrukce odhalila tajemství celého zámeckého parku. Před obnovou vyhlídky, která se za léta neužívání změnila v zarostlou houštinu, pátrali pracovníci zámku po tom, jak vypadala ve své době. Zkoumání je dovedlo až do Slezského zemského archivu v Opavě. A právě tam náhodou objevili dosud neznámou a nepublikovanou mapu zámeckého parku z poloviny 19. století.

 • Multižánrový festival Další břehy

  14:04 do playlistu

  Multižánrový festival Další břehy
  Další břehy s vodou - opavský multižánrový festival Další břehy slaví patnácté narozeniny. Kromě toho, že festival pořádá samotné město, se jeho organizátoři snaží, aby vedle profesionálních souborů na festivalu vystoupili i samotní Opavané. Festival tak podporuje kreativitu obyvatel. Mottem letošního ročníku je voda, a proto festival začínal v městských lázních.

 • Kritická židle
 • Uloženo v depozitu

Přehrát vše

Související