iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 10. 2012
09:30 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1191
zhlédnutí

Kultura.cz

Projekt Signály z neznáma — Poznej Brno — Zámek v Uherčicích — Slet bubeníků — Sdružení 4AM

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít: Signály z neznáma

  0:29 do playlistu

  Nenechte si ujít: Signály z neznáma
  Výstavní projekt Signály z neznáma mapuje dějiny českého komiksu od jeho počátků ve 20. letech minulého století po současnost. Devadesátiletý příběh českého komiksu se tak vůbec poprvé dočká svého zhmotnění. Díky zápůjčkám od desítek institucí z celé České republiky i od řady autorů či soukromých sběratelů se podařilo shromáždit rozsáhlý a reprezentativní soubor originálů komiksových stran ze všech období vývoje.

 • Reportáž: Poznej Brno

  5:43 do playlistu

  Reportáž: Poznej Brno
  Brněnský novinář Michal Kašpárek vydal elektronického průvodce „po místech, která v průvodci nenajdete“ s názvem Poznej Brno. Nápis na zdi, místo, kde se něco stalo, významný hrob, milostné vzkazy vyskládané z balvanů či stadion, který pohlcuje příroda. Poznej Brno nabízí rovněž několik procházkových tras. Na jednu z nich se vydáme, provázeni autorem knihy, a cestou si budeme povídat.

 • Rozhovor: Slet bubeníků

  12:06 do playlistu

  Rozhovor: Slet bubeníků
  Bubeník a avantgardní hudebník Pavel Fajt je jedním z duchovních otců a pravidelných účastníků ojedinělého bubenického projektu. Nejlepší čeští bubeníci zvou své kolegy ze světa k společnému bubnování. Každý rok tak vzniknou nové skladby, které jsou pak předváděny na putovním festivalu po Česku. Letošní Slet bubeníků je už desátý v pořadí.

 • Buďte v obraze
 • Portrét: Zámek v Uherčicích

  15:00 do playlistu

  Portrét: Zámek v Uherčicích
  Zámek v Uherčicích je místo s mimořádnou atmosférou, která návštěvníka okamžitě přinutí podřídit se rytmu tamního času. V 90. letech jej Národní památkový ústav vyhlásil jednou ze svých vlajkových lodí, přesto nyní nezadržitelně chátrá. Dřív bývaly Uherčice nazývány „učebnicí slohů“. Dnes jsou unikátní učebnicí chodu času: na rozdíl od typických státních zámků s kašírovanou interiérovou expozicí tady na vás padá neuvěřitelně hmatatelná tíha staletí.

 • Kritická židle: Sdružení 4AM

  21:11 do playlistu

  Kritická židle: Sdružení 4AM
  Architekt Antonín Novák se v kritické židli zamyslí nad osudem brněnské Galerie architektury, kterou před nedávnem muselo opustit progresivní sdružení 4AM – Fórum pro architekturu a média, přestože má za sebou zajímavé a oceňované projekty.

 • Buďte v obraze

Přehrát vše