iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2012
12:00 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
930
zhlédnutí

Kultura.cz

Miroslav Štolfa — Festival by. BY — Galerie oblečená do vápence — Kateřina Šedá v Kapli — Sklářské sympozium Vysočina 2012

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Portrét: Miroslav Štolfa

  0:28 do playlistu

  Portrét: Miroslav Štolfa
  Přestože tento významný brněnský malíř již překročil osmdesátku, nachází se stále v plné tvůrčí síle. Střídavě zaplňuje novými díly oba své ateliéry. Jeden se nachází v přízemí idylického rodinného domku v Soběšicích, druhý u řeky Svitavy s pohledem na vyrabovanou brněnskou Zbrojovku. Snad si toto místo malíř zvolil úmyslně, protože jeho celoživotním tématem se stalo zobrazení technické civilizace.

 • Reportáž: Festival by. BY

  6:36 do playlistu

  Reportáž: Festival by. BY
  Sdružení Feste, které se zaměřuje na dokumentární divadlo, uspořádalo druhý ročník site-specific festivalu scénického čtení, letos s běloruskou tématikou. V prvním českém překladu jsou uvedeny texty autorů nespřízněných s Lukašenkovým režimem. Cílem je přiblížit málo známou běloruskou kulturu.

 • Nenechte si ujít

  10:17 do playlistu

  Nenechte si ujít
  Za citlivé včlenění moderní architektury do historického kontextu získala stavba soukromé Galerie Závodný v Mikulově první místo v soutěži Grand prix architektů v kategorii novostavba. V těchto dnech je zde k vidění výstava Huga Demartiniho.

 • Buďte v obraze

  13:21 do playlistu

  Buďte v obraze
  Od 5. května do 15. června probíhá v Galerii Kaple první velká česká výstava Kateřiny Šedé, která vlastně výstavou vůbec není. Ve skutečnosti je to téměř každodenní „kázání“, při němž umělkyně usiluje o interakci s posluchači. Jedinými artefakty jsou bíle natřené kostelní lavice, katalogy realizovaných projektů a projekce…

 • Rozhovor: Cirkus Cermaque
 • Sklářské sympozium Vysočina 2012

  21:03 do playlistu

  Sklářské sympozium Vysočina 2012
  V malé, ale osobité sklárně AGS Svoboda Karlov proběhlo od 21. do 25. 5. mezinárodní setkání sklářských výtvarníků. Inspirovala a zorganizovala jej Horácká galerie, která ve svých sbírkách pečuje o velký soubor hutního skla, vytvořený v průběhu dlouhé doby v nedalekých Škrdlovicích.

Přehrát vše