iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2012
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1065
zhlédnutí

Kultura.cz

Narozeniny umění — Martin Pecina — Divadlo otevřených dveří — Mmcité

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mmcité

  0:57 do playlistu

  Mmcité
  Mmcité a Centrum městského mobiliáře sídlí v Bílovicích u Zlína. Designéři David Karásek a Radek Hegmon se potkali na studiích ve Zlíně a pak spolu založili mmcité. Už dvacet let se snaží kultivovat designem svého městského mobiliáře veřejné prostory českých a moravských měst. Získávají ale i prestižní zakázky v zahraničí – naposledy obsadili pařížské letiště Charlese de Gaulla.

 • Martin Pecina

  6:32 do playlistu

  Martin Pecina
  Martin Pecina je knižní grafik, typograf, ale i publicista. Provozuje webové stránky Typomil, přispívá do časopisu Typo a do časopisu Host. Tomu vtiskl i novou grafickou podobu. Má na svém kontě několik cen v soutěži o nejkrásnější knihu roku (například Možná že odcházíme Jana Balabána). Sám publikoval básnickou sbírku Perveše (2010) a soubor esejů Knihy a typografie (2011).

 • Buďte v obraze
 • Narozeniny umění

  14:05 do playlistu

  Narozeniny umění
  Tradice celosvětových Narozenin umění vznikla 17. ledna roku 1963. Tehdy francouzský umělec Robert Filliou prohlásil, že umění se zrodilo před milionem let, když pravěký umělec vhodil suchou houbu do nádoby s vodou. Od té doby organizují umělci celého světa jakousi globální „narozeninovou party“. Pro letošní oslavy v brněnském Domě umění vybrali organizátoři orchestr 1000049 orquestra, rakouské elektroakustické trio SHRACK, industriálně orientovaného performera Ondřeje Gáška a slovenskou formaci Frutti di mare.

 • Buďte v obraze
 • Divadlo otevřených dveří

  20:26 do playlistu

  Divadlo otevřených dveří
  V roce 2011 vznikl v Jihlavě nový multifunkční prostor. DIOD – Divadlo otevřených dveří není klasické divadlo, ale zaplňuje mezeru v jihlavské kultuře – nabízí prostor alternativním projektům. V lednu mělo premiéru první představení vytvořené pro tuto jihlavskou scénu. Zeppo je pohybové představení, které pomocí stínohry a divadelní fantazie vypráví o cestě komedianta. S mladým souborem je připravil režisér Jakub Škrdla.

Přehrát vše

Související