iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2012
10:50 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1111
zhlédnutí

Kultura.cz

D'EPOG — Výtvarnice Jitka Brůnová-Lachmann — Stripy v univerzitní knihovně UP — Václav Burian – SEFO — Jiří Trávníček

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít: Stripy v univerzitní knihovně UP

  1:00 do playlistu

  Nenechte si ujít: Stripy v univerzitní knihovně UP
  V olomoucké univerzitní knihovně nyní během pár okamžiků „přečtete“ řadu děl české i světové literatury, pochopíte děj i hlavní myšlenku. To vše díky nápadu zaměstnankyně knihovny Zuzany Kelnarové přiblížit čtenáři vybrané knihy tzv. stripy – třemi černobílými obrázky. Z profilu knihovny na Facebooku se tyto počítačové kresby úspěšně šíří internetem.

 • Portrét: Výtvarnice Jitka Brůnová-Lachmann

  6:06 do playlistu

  Portrét: Výtvarnice Jitka Brůnová-Lachmann
  Obrazy s názvy Velký třesk, Planckova konstanta, Femtosekunda nebo Pocta Einsteinovi. Autorkou těchto prací je matematička, fyzička, výtvarnice a básnířka Jitka Brůnová-Lachmann. Výtvarnice se zaměřila na fyzikální a matematické vztahy, přírodní zákony a filozofické teorie. „Na svých obrazech se snažím zachytit krásu myšlenkových konstrukcí a ukázat, že i složité axiomy se dají znázornit jednoduchým způsobem.“

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: Jiří Trávníček

  11:50 do playlistu

  Rozhovor: Jiří Trávníček
  S profesorem Jiřím Trávníčkem, autorem knihy Čtenáři a internauti, jsme si povídali o čtenářství v České republice. Kdy se vytváří vztah ke knížce? Jak jsme na tom v porovnání s jinými zeměmi? Jak ovlivňuje čtenářství internet?

 • Reportáž: D'EPOG

  15:15 do playlistu

  Reportáž: D'EPOG
  Divadlo D‘EPOG bylo založeno na jaře 2010 několika studenty a absolventy Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Jeho cílem je velmi prostě a pokorně vyprávět vlastní příběhy prostřednictvím divadelních představení, která mohou být inspirována čímkoliv od osudu velšského básníka, přes wawelskou katedrálu, až k lístku na vlak do Nezvěstic. Místem pro taková divadelní setkání se pak může stát vagón vlaku, tovární hala, rajský dvůr nebo vypuštěná přehrada… Divadlo D‘EPOG tvoří Julie Goetzová, Lucia Repašská, Eva Rysová, Petr Maška, Ondřej Novotný a Tomáš Soldán.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: Václav Burian – SEFO

  22:41 do playlistu

  Kritická židle: Václav Burian – SEFO
  Středoevropské forum Olomouc (SEFO), dlouhodobě připravovaná kulturně sbírková instituce nadregionálního významu, po mnoha peripetiích, letech příprav a nemalých investicích, pravděpodobně vůbec nevznikne. Mohou za to evropské dotace a ministerské zmatky… Kriticky se nad situací zamýšlí redaktor časopisu Listy Václav Burian.

Přehrát vše

Související