iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 10. 2011
18:45 na ČT2

1 2 3 4 5

57 hlasů
1350
zhlédnutí

Kultura.cz

Mezinárodní festival TANEC BRNO 11 — Michal Bauer — Dílo fotografa Miroslava Tichého — Rekonstrukce první italské opery La Dafne

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž: Mezinárodní festival TANEC BRNO 11

  0:59 do playlistu

  Reportáž: Mezinárodní festival TANEC BRNO 11
  Mezinárodní festival TANEC BRNO 11 pokračoval i na podzim a představil tvorbu tří choreografických osobností spjatých se světoznámým izraelským Kibbutz Contemporary Dance Company. Diváci shlédli choreografie Itzika Galiliho, Jacka Przybylowicze a zcela nové premiérové nastudování choreografie Kasson světoznámého choreografa Ramiho Be'era.

 • Buďte v obraze
 • Portrét: Michal Bauer

  8:25 do playlistu

  Portrét: Michal Bauer
  Michal Bauer - vyhraněná osobnost své generace. Ač vzděláním designér, je od střední školy fascinován fenoménem malby. Pohybuje se ve sféře čisté abstrakce a jeho rukopis je ropoznatelný i díky osobité technice, jíž vytváří reliéfní povrch svých obrazů. Základní koncept - vytváření geometrických variací a vrstvení různých struktur rozvíjí do nebývalé škály - od mininalistických monochromů po syntakticky složité struktury. Jeho poctivé hledání originální cesty si zaslouží pozornost.

 • Kritická židle

  14:43 do playlistu

  Kritická židle
  Do kritické židle usedl kurátor a publicista Pavel Vančát a zamyslel se nad osudem díla fotografa Miroslava Tichého i nad záměrem vybudovat v jeho rodném Kyjově muzeum.

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: Rekonstrukce první italské opery La Dafne

  20:03 do playlistu

  Rozhovor: Rekonstrukce první italské opery La Dafne
  V Mozartově sále divadla Reduta byla v červnu letošního roku uvedena ve světové premiéře rekonstrukce první italské opery La Dafne. Režisér Rocc vyzval hudební skladatele Víta Zouhara a Tomáše Hanzlíka, aby zkomponovali hudbu na dochované libreto z roku 1598. Povídali jsme si s nimi, jaká byla cesta k tomuto neorenesančnímu dílu.

Přehrát vše