iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 9. 2011
17:45 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
2491
zhlédnutí

Kultura.cz

Výstava Sochy — Ukulele orchestra jako Brno — Pavla Dombrovská a Monika Balogová — Umění je stav duše — Výstava The Best of… — Výstava Pro tentokrát nesedat! — Fotografie Josefa Kunzfelda

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít: Výstava The Best of…

  0:29 do playlistu

  Nenechte si ujít: Výstava The Best of…
  Jak bude vypadat výstava, kterou společně sestaví laičtí kurátoři? Které obrazy, fotky, sochy, nábytek či šperky ze sbírek Moravské galerie v Brně budou pro neprofesionály významných, ale i běžných profesí ty nejlepší? To se dozvíte na výstavě The Best of..., která vznikla jako jeden z hlavních projektů k letošnímu 50. výročí založení galerie a jejímž hlavním cílem je přiblížit život muzea umění co nejširšímu publiku.

 • Pavla Dombrovská a Monika Balogová

  5:30 do playlistu

  Pavla Dombrovská a Monika Balogová
  Divadlo Líšeň experimentuje s různými divadelními formami - využívá loutky, masky a objekty, pracuje s pohybovou a zvukovou stylizací. Inscenace jsou výsledkem dlouhého tvůrčího i lidského hledání mnohdy přesahujícího oblast divadla. V tomto duchu vzniká nová hra tohoto originálního divadla. Propojuje zde romský tanec, který představuje taneční skupina Merci s pohádkovým příběhem. O procesu vzniku si budeme povídat s principálkou divadla Pavlou Dombrovskou a vedoucí tanečního souboru Monikou Balogovou.

 • Buďte v obraze: Výstava Pro tentokrát nesedat!
 • Nenechte si ujít: Umění je stav duše

  10:26 do playlistu

  Nenechte si ujít: Umění je stav duše
  Umění je stav duše - již poosmé pořádá Muzeum Kroměřížska a Psychiatrická léčebna v Kroměříži výstava prací klientů arteterapeutické dílny. Svým rozsahem a četností je tato přehlídka ojedinělá i v rámci Evropy.

 • Portrét: Ukulele orchestra jako Brno

  14:28 do playlistu

  Portrét: Ukulele orchestra jako Brno
  Stojaté vody hudební scény rozčeřilo brněnské seskupení Ukulele orchestra jako Brno, které pod heslem "i s malým nástrojem může být velká zábava" produkuje skladby od Rolling Stones, Nirvany, Leonarda Cohena, Billa Haleyho, Ritchieho Valense, AC/DC, Boba Marleyho, Sex Pistols, Iggyho Popa, The Clash, Toma Jonese, Depeche Mode, Steppenwolf, Ramstein... V plné sestavě se sejde až 15 ukulelí najednou!

 • Buďte v obraze
 • Reportáž: Sochy v zahradě

  20:42 do playlistu

  Reportáž: Sochy v zahradě
  Brněnské sdružení historiků umění GET ART! připravilo již druhý ročník sochařské přehlídky v kroměřížských zahradách. Výstava Sochy v zahradě prezentuje v otevřeném prostoru zámeckých zahrad s přesahem do městských prostor díla současných výtvarníků, nedávných absolventů českých vysokých uměleckých škol. Prezentována je zde dvacítka umělců, kteří pracují s rozmanitými materiály a řadou odlišných přístupů - od klasických realistických až ke konceptuálním.

Přehrát vše

Související