iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 1. 2011
08:00 na ČT2

1 2 3 4 5

50 hlasů
1977
zhlédnutí

Kultura.cz

Divadlo v 7 a půl — Výtvarnice Vendula Chalánková

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít

  1:01 do playlistu

  Nenechte si ujít
  Pražákův palác Moravské galerie poskytl své prostory klasikovi české moderny Kamilu Lhotákovi. Koncepci výstavy Útěcha z techniky představí její kurátor a ředitel Moravské galerie Marek Pokorný. Diváky pozveme do Vídně na výstavu o zakladateli moderní brněnské architektury Bohuslavu Fuchsovi.

 • Buďte v obraze

  6:18 do playlistu

  Buďte v obraze
  Nemohli jsme si nechat ujít významné výročí Domu umění města Brna. Výstava připravená u příležitosti stoleté existence této významné instituce připomíná tvorbu téměř stovky umělců, kteří vystavovali v jejích prostorách nebo jejichž tvorba byla s Domem umění spojena...

 • Reportáž: Divadlo v 7 a půl

  11:05 do playlistu

  Reportáž: Divadlo v 7 a půl
  V prostoru bývalé Zbrojovky vzniká nová nezávislá platforma a otevřený kulturní prostor - Divadlo v 7 a půl a jiní umělci zde vytvářejí site specific, pořádají se tu trhy designu a módy.

 • Kritická židle

  15:18 do playlistu

  Kritická židle
  S několika špičkovými počiny nakladatelství Host nás seznámí literární kritik Jan Němec a ukázky ze souborného vydání povídek Jana Balabána, románu A. Bajaji Na krásné modré Dřevnici a knihy M. Reynoldse Příběhy zdí přečte herec Jiří Vyorálek.

 • Vendula Chalánková

  18:58 do playlistu

  Vendula Chalánková
  Portrét mladé výtvarnice, absolventky FAVU, Venduly Chalánkové, která pomocí svých oblíbených technik - vystřihování, šití, vyšívání - vytváří osobité komiksy, ale i celé knihy. Její Červená Karkulka získala řadu ocenění, Perníková chaloupka se připravuje. Její tvorba nese autobiografickou zkušenost, s lehce černým humorem glosuje dění kolem nás.

Přehrát vše