iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 7. 2010
18:35 na ČT2

1 2 3 4 5

32 hlasů
1127
zhlédnutí

Kultura.cz

Výtvarník Tomášem Hlavenka — Rozhovor s Kateřinou Tučkovou — Ty Syčáci – album Krása — Výstava Planeta Eden

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Portrét: Výtvarník Tomáš Hlavenka

  0:28 do playlistu

  Portrét: Výtvarník Tomáš Hlavenka
  V portrétu vás seznámíme s mladým výtvarníkem Tomášem Hlavenkou, který se zabývá malbou, objekty a prostorovou instalací. Ve svých pracích vychází z lidové tvořivosti chatařů osmdesátých let nebo krajiny dětství.

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor s Kateřinou Tučkovou

  7:30 do playlistu

  Rozhovor s Kateřinou Tučkovou
  Poválečný odsun Němců z Československa dodnes zůstává živou a stále rozporuplnou událostí. Týká se řady posledních žijících účastníků, jejich potomků i těch, kteří stáli na druhé straně, na straně svědků bouřlivých shromáždění českých Němců. V rubrice Rozhovor jsme si povídali s Kateřinou Tučkovou, která vyhrála čtenářskou literární soutěž Magnesia Litera s knihou Vyhnání Gerty Schnirch právě na téma kontroversního exodu.

 • Buďte v obraze
 • Ty Syčáci – album Krása

  13:25 do playlistu

  Ty Syčáci – album Krása
  Brněnská alternativní kapela Ty Syčáci se spojila s bubeníkem Alešem Pilgrem a na rozdíl od předchozího alba Bum bum bum, které bylo jakýmsi best of v novém kabátě, nahrála devatenáct nových skladeb pod názvem Krása. Něco, co jste ještě neslyšeli, a přitom máte pocit, že to znáte už z pravěku. Právě toto CD byste si neměli nechat ujít.

 • Buďte v obraze
 • Výstava Planeta Eden

  18:58 do playlistu

  Výstava Planeta Eden
  Výstava Moravské galerie Planeta Eden - Svět zítřka v socialistickém Československu v letech 1948-1978 představuje vize budoucnosti v umění a populární kultuře poválečného Československa. Přes různá omezení v této době vzkvétal vědeckofantastický žánr. Výstava chce na příkladech ukázat estetiku sci-fi tak, jak se projevovala v knižních a časopiseckých ilustracích, filmu a designu, a současně doložit její vliv na dobové výtvarné umění a architekturu.

Přehrát vše

Související