iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2010
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

19 hlasů
732
zhlédnutí

Kultura.cz

Concentus Moraviae na zámku Slavkov — Kritická židle: O přemíře kultury — Reportáž: Festival Divadelní svět — Portrét: Boris Mysliveček 4D

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Festival Divadelní svět

  0:29 do playlistu

  Festival Divadelní svět
  Brno má nový festival - jmenuje se Divadelní svět a jeho první ročník je věnován dramatikovi Václavu Havlovi a participují na něm téměř všechna brněnská divadla. Přijedou i zahraniční soubory a ve dnech konání festivalu bude žít divadlem celé město. Diváci se mohou těšit na neznámý text V. Havla Prase v režii V. Morávka či scénické čtení jeho hry Pět tet, kde bude účinkovat i Dagmar Havlová.

 • Buďte v obraze
 • Boris Mysliveček 4D

  9:03 do playlistu

  Boris Mysliveček 4D
  Známému brněnskému knižnímu grafikovi a výtvarníkovi Borisi Myslivečkovi uspořádal Dům umění uliční výstavu, která přinese čtvrtý rozměr jeho slavným plakátům pro Divadlo na provázku. Na náměstí Svobody vyroste plakátová stěna. Sounáležitost Myslivečka s divadlem potvrdí instalace v sídle dnešního Divadla Husa na provázku. Plakáty se objeví také v Galerii Vaňkovka a ve výlepu v ulicích.

 • Buďte v obraze
 • Concentus Moraviae na zámku Slavkov

  15:44 do playlistu

  Concentus Moraviae na zámku Slavkov
  Každoroční festival vážné hudby Concentus Moraviae nás zavede na zámek Slavkov. Nenecháme si ujít jednu z tzv. hanáckých oper v provedení souboru Solamente Naturali Bratislava. Děj opery O Landeborkovi je zasazen do roku 1757, kdy pruská vojska neúspěšně dobývala Prahu. Vciťujeme se do situace bodrých Hanáků, jichž se události pruské války bezprostředně dotýkají. Originální rukopis skladby vlastní Moravský zemský archiv v Brně.

Přehrát vše

Související