iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 3. 2010
17:35 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
1712
zhlédnutí

Kultura.cz

Jubileum Václava Věžníka — Výtvarník Vladimír Kokolja — Krize uměleckého sklářství

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít
 • Reportáž: Krize uměleckého sklářství

  4:08 do playlistu

  Reportáž: Krize uměleckého sklářství
  Krize uměleckého sklářství zasáhla v posledních letech doslova celou republiku. My jsme si vybrali dva jihomoravské představitele tohoto výtvarného řemesla, abychom připomněli někdejší lesk umění, které se pomalu vytrácí nejen z našeho školství, ale i z reálného života.

 • Nenechte si ujít
 • Rozhovor s výtvarníkem Vladimírem Kokoljou

  11:20 do playlistu

  Rozhovor s výtvarníkem Vladimírem Kokoljou
  K rozhovoru jsme pozvali brněnského výtvarníka Vladimíra Kokoliu, abychom se věnovali tématu pedagogické činnosti v oblasti umění. Práce jeho pražských studentů vystavěné originálními technikami přitáhly naši pozornost.

 • Portrét: Jubileum Václava Věžníka

  15:43 do playlistu

  Portrét: Jubileum Václava Věžníka
  Režisér Václav Věžník se letos dožívá významného životního výročí. Narozen v Brně v roce 1930 vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění, kde absolvoval obor operní režie. Působil v angažmá Státního, později Národního divadla v Brně, kde vytvořil mnoho inscenací. Režíroval operní díla všech nejvýznamnějších světových autorů - Mozarta, Verdiho, Wagnera a mnoha dalších. Jeho hlavní zájem však byl a je soustředěn na opery Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka. V našem medailonu představíme jeho poslední režijní opus Verdiho Aidu.

Přehrát vše