iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 11. 2012
10:05 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1212
zhlédnutí

Kultura.cz

15. ročník Festivalu francouzského filmu — Richard Drury — Sára Vondrášková

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne: 15. ročník Festivalu francouzského filmu

  2:54 do playlistu

  Událost týdne: 15. ročník Festivalu francouzského filmu
  Událost týdne – od 22. do 28. 11. proběhne v Praze, Brně a Českých Budějovicích už 15. ročník Festivalu francouzského filmu. Uvede deset předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou z Cannes oceněné drama Láska. O cenu diváků se utkají nejnovější tituly vybrané českými filmovými kritiky a letošní festivalovou novinkou je prezentace studentských filmů v sekci FAMU v Cannes. Více se dozvíte v naší reportáži od Anny Mitéran z uměleckého vedení festivalu a filmového publicisty Vojtěcha Ryndy.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: Richard Drury

  12:00 do playlistu

  Kritická židle: Richard Drury
  Na Kritické židli sedí výtvarný teoretik Richard Drury z Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Zhodnotí výstavu Jana Švankmajera v pražském Domě U Kamenného zvonu a poté se podívá na pulty našich knihkupectví, kde se občas objevují poněkud diskutabilní výtvarné monografie.

 • Portrét: Sára Vondrášková

  16:43 do playlistu

  Portrét: Sára Vondrášková
  Portrét Sáry Vondráškové je důkazem, že stranou všech talentových soutěží se také mohou objevit zajímavé tuzemské zpěvačky. Sáru, která si říká Never Sol, dosud znala pouze úzká skupinka fanoušků jejích koncertů nebo příznivci neotřelé muziky experimentátora Floexe. Do velkého světa ji teď vtáhl Jan P. Muchow, který její písničku Lay Down použil v závěru působivého snímku Ve stínu režiséra Davida Ondříčka. Více se dozvíte i o jejím dalším filmovém úspěchu – klipu k polskému snímku Yuma.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související