iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 10. 2012
10:05 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
1062
zhlédnutí

Kultura.cz

Cesta do lesa — Radim Kopáč — Jana Lota

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Cesta do lesa

  3:16 do playlistu

  Cesta do lesa
  Cesta do lesa je poslední film režiséra Tomáše Vorla a je to komedie. Ve srovnání s předcházejícím filmem ovšem trochu drsnější a autentičtější. Natáčení bylo pro herce, ale i pro zvířata velice náročné. Specialisté celý rok cvičili divoká prasata, laně, výra, káně, lišku, strakapouda, holuby… Natáčelo se v lesích, polích a lukách Rabštejna, tedy v Západních Čechách, kde se natáčela i Cesta z města. Náš Rozhovor je zpětným pohledem na hotový film očima režiséra Tomáše Vorla a herce Tomáše Vorla jr.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: Radim Kopáč

  13:15 do playlistu

  Kritická židle: Radim Kopáč
  Na Kritickou židli usedl výtvarný publicista Radim Kopáč a zhodnotil výstavu Stanislav Kolíbal: Jiný svět a publikaci Začátek století.

 • Portrét: Jana Lota

  16:40 do playlistu

  Portrét: Jana Lota
  Portrét Jany Loty, vychází z její hlubší osobní zpovědi, která odráží rozhodující životní situace zpěvačky, z nichž se vyznává v albu s názvem Děvčátko. I po hudební stránce se odklání od prvoplánové líbivosti s cílem zdůraznit netradiční zvukové plochy tvořené spojením elektronických a akustických nástrojů. K novému albu se váže i charitativní hudebně-výtvarný projekt Jany Loty. Původně vzniklo pro album Děvčátko 202 osobitých kreseb, z nichž se vybralo padesát návrhů na obal této desky. Limitovaná série originálních kreseb zrakově postižených dětí ZŠ Havlíčkovy v Opavě byla v září představena na výstavě v pražské Galerii NoD a v těchto dnech expozice putuje do galerií v dalších českých městech.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související