iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2012
12:40 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
1333
zhlédnutí

Kultura.cz

Patnáctý ročník Respect festivalu — Darina Křivánková — Projekt ChapiteauX

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne: Patnáctý ročník Respect festivalu

  3:15 do playlistu

  Událost týdne: Patnáctý ročník Respect festivalu
  Událostí týdne je patnáctý ročník Respect festivalu, největší české přehlídky world music, který představí na pražské Štvanici sérii objevů i umělců první velikosti. Během dvou energií nabitých koncertů se vystřídá řada hudebníků z Afriky, Asie i Evropy, z nichž všichni u nás koncertují poprvé. Jedním z hlavních cílů festivalu Respect, jehož vizuální kampaň i v letošním roce doprovází slogan Hudba dělá člověka!, je nabídnout možnost poznání odlišných hudebních tradic a směrů. A tak se můžete těšit na flamencového génia Duquende, skupinu Jagwa Music z Tanzánie, žijící legendu africké hudby Mulatu Astatke a další muzikantské osobnosti.

 • Pozvánka
 • Kritická židle: Darina Křivánková

  12:01 do playlistu

  Kritická židle: Darina Křivánková
  Na Kritickou židli usedne filmová redaktorka týdeníku Reflex Darina Křivánková a podělí se s námi o své dojmy z Cannes a také samozřejmě zhodnotí dva premiérové filmy.

 • Reportáž: Projekt ChapiteauX

  17:15 do playlistu

  Reportáž: Projekt ChapiteauX
  Reportáž je o projektu ChapiteauX, u jehož zrodu stojí soubor Cirk La Putyka, což jsou průkopníci v oblasti nového cirkusu u nás. Během necelých čtyř let od svého vzniku se souboru Cirk La Putyka podařilo posbírat mezinárodní zkušenosti, setkat se s řadou zajímavých osobností z celého světa, nazkoušet čtyři inscenace a vyprodat všechna představení. „Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla, si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dech beroucí výkony,“ říká Rostislav Novák, principál souboru Cirk La Putyka.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související