iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2012
12:40 na ČT2

1 2 3 4 5

10 hlasů
1711
zhlédnutí

Kultura.cz

Evropská autorská kniha — Dan Merta — Film Rok konopí

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:46 do playlistu

  Buďte v obraze
  Film Báječný hotel Marigold Nové CD Michala Hrůzy Seriál Terapie na DVD Výstava Miloše Jiránka Koncert Iron Maiden na DVD Film Knoflíková válka Code Mode

 • Událost týdne: Evropská autorská kniha

  6:45 do playlistu

  Událost týdne: Evropská autorská kniha
  Nejprve vás pozveme do pražské Národní technické knihovny na výstavu Evropská autorská kniha / Artists' Books on Tour. Co je „autorská kniha“ a kdy se stala akceptovanou součástí výtvarného umění, na to se zeptáme kurátorky této putovní expozice oceněných děl Lucie Vlčkové, ředitelky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Heleny Koenigsmarkové a výtvarnice Julie Kačerovské, jejíž Krajina papíru se umístila mezi pěticí vítězných prací.

 • Kritická židle: Dan Merta

  13:43 do playlistu

  Kritická židle: Dan Merta
  S Kritickou židlí se tentokrát vydáme na novoměstské hradby v Praze, kde byla dokončena rekonstrukce barokního Bastionu U Božích muk. Historik umění Dan Merta zhodnotí úpravu veřejného prostoru i dostavbu zahradní kavárny. Poté se „kritickýma očima“ podíváme na letní zahrádky v centru Prahy.

 • Dokument Rok konopí

  18:08 do playlistu

  Dokument Rok konopí
  19. dubna vstoupí do českých kin dokumentární film Rok konopí / Year of Mari©huana. Snímek sleduje cestu čtyř pacientů trpících rakovinou a roztroušenou sklerózou, kteří opustili klasickou léčbu a rozhodli se pro alternativu – konopí. Natáčelo se v České republice a Izraeli, kde jsou léčebné vlastnosti konopí zkoumány již desítky let. S producentem a autorem námětu Janem Hrnčířem budeme hovořit o hledání osobní svobody, právu rozhodovat o svém zdraví i někdy nezbytné občanské neposlušnosti.

 • Soutěž

Přehrát vše