iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 2. 2012
09:55 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1992
zhlédnutí

Kultura.cz

Vladimír Kokolia — Vojtěch Rynda — Mladý designér Boris Klimek

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Vladimír Kokolia

  4:12 do playlistu

  Vladimír Kokolia
  V blízkosti Národní třídy, v komorní galerii Havelka můžete ještě tento týden vidět výstavu Vladimíra Kokolii. Jeho umělecká aktivita je velmi široká, patří mezi naše přední současné malíře, zároveň je grafikem, kreslířem, básníkem, textařem a v neposlední řadě také profesorem na pražské Akademii výtvarných umění. V 80. a 90. letech působil jako zpěvák brněnské skupiny E, patřící svého času k absolutní špičce české alternativní a undergroundové hudby. Dnes především maluje a pokouší se vyrovnat s nutností obrazy i prodávat.

 • Vojtěch Rynda

  13:21 do playlistu

  Vojtěch Rynda
  Kritická židle je připravena pro redaktora časopisu Týden Vojtěcha Ryndu. Doporučí vám dva dobré filmy a před jedním vás stihne varovat.

 • Mladý designér Boris Klimek

  18:38 do playlistu

  Mladý designér Boris Klimek
  Portrét jsme natočili s čerstvým nositelem ceny EDIDA. Ocenění neznamená pro designéry jen úspěch v české kotlině, ale i šanci uspět v mezinárodním kole. Talentem roku byl vyhlášen mladý designér Boris Klimek. Pochází z Martina, vystudoval design ve Zlíně a v Praze a má ve svém portfoliu řadu zajímavých návrhů a také řadu ocenění. S originálními svítidly v podobě pouťových balonků autor zanedlouho pojede na prestižní mezinárodní veletrh do Milána. K jeho vtipným návrhům patří také vana evokující dětský kočárek a další originální produkty, s nimiž vás seznámíme.

 • Soutěž

Přehrát vše