iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2011
17:35 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
1071
zhlédnutí

Kultura.cz

Rozhovor s Jaromírem Šofrem — Na Kritické židli Darina Křivánková — Kapela DekadentFabrik

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor s Jaromírem Šofrem

  4:40 do playlistu

  Rozhovor s Jaromírem Šofrem
  Filmový kameraman Jaromír Šofr patří mezi zakladatele nové české vlny 60. let minulého století. FAMU absolvoval úspěšným filmem Věry Chytilové Strop a s Jiřím Menzelem natočil řadu kultovních snímků. Teď přichází se svým malířským dílem, které léta tajil. V našem Rozhovoru vás pozveme do jeho pražského ateliéru. Na vlastní oči můžete Šofrovy oleje vidět na výstavě s názvem Krédo života, která začíná tento týden na Staroměstské radnici v Praze.

 • Na Kritické židli Darina Křivánková

  11:54 do playlistu

  Na Kritické židli Darina Křivánková
  Na Kritické židli zhodnotí redaktorka týdeníku Reflex Darina Křivánková dvě filmové premiéry - novinku nejslavnějšího španělského režiséra Pedra Almodóvara "Kůže, kterou nosím" a novou komedii scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka "Muži v naději".

 • Kapela DekadentFabrik

  17:25 do playlistu

  Kapela DekadentFabrik
  V Portrétu vám představíme DekadentFabrik. Duchovním otcem a hráčem této hudební skupiny je historik umění Otto M. Urban, autor úspěšné výstavy Dekadence Now! v pražském Rudolfinu. Sestavu dále doplňují muzikanti Mikoláš Chadima a Ivan Bierhanzl a také známý výtvarník David Cajthaml. Kapela existuje na základě společného cítění současné hudby, nezkouší a schází se pouze u příležitosti koncertů. Přesto světlo světa spatřilo v těchto dnech jejich debutové album Fetish Now!

 • Soutěž

Přehrát vše