iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2010
18:35 na ČT2

1 2 3 4 5

46 hlasů
1731
zhlédnutí

Kultura.cz

Nové album Dana Bárty — Cena Jindřicha Chalupeckého — Sinolog Oldřich Král

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor týdne: Nové album Dana Bárty

  4:15 do playlistu

  Rozhovor týdne: Nové album Dana Bárty
  Na novém albu Theyories se Dan Bárta s jazzovým triem Roberta Balzara pustil do předělávek svých oblíbených skladeb od Led Zeppelin, Police i Björk. Úprava tuctu převzatých písniček pro akustické trio, jakkoli obsazené bravurními hudebníky, je podle názoru kritiků vlastně takovým jejich testem. A do jisté míry je také testem pro nepřipravené posluchače. My vás v Rozhovoru s Danem Bártou tak trochu připravíme.

 • Kritická židle

  9:58 do playlistu

  Kritická židle
  Kritická židle bude tentokrát věnována Ceně Jindřicha Chalupeckého. V souvislosti s retrospektivní výstavou v pražském DOXu zhodnotí redaktor týdeníku Respekt Jan Vitvar dvacet let existence této výtvarné soutěže.

 • Portrét: Sinolog Oldřich Král

  14:05 do playlistu

  Portrét: Sinolog Oldřich Král
  Ač se ke své profesi dostal vlastně náhodou, je dnes Oldřich Král jednou z nejvýznamnějších postav české sinologie. Letošní osmdesátník obdržel koncem října Státní cenu za překladatelské dílo. Královy překlady z klasické čínské literatury jako Kniha proměn, Sen v červeném domě nebo třeba Tao - texty staré Číny ovlivnily několik generací. V našem Portrétu se podíváme nejen do jeho pracovny na Filozofické fakultě UK v Praze, ale hlavně do této turisticky atraktivní země vonící dálkami, dávnou civilizací a exotikou.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související