iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 10. 2009
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

23 hlasů
1785
zhlédnutí

Kultura.cz

Elena Suchánková - Sonenshine — Jiří Macek — Stanley "Robotman" Povoda

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: Elen Suchánková

  2:47 do playlistu

  Rozhovor: Elen Suchánková
  Rozhovor jsme natočili s vynikající jazzovou zpěvačkou Elenou Suchánkovou - Sonenshine. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka a následně získala stipendium na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Dnes už Elena Sonenshine pravidelně létá zpívat do londýnských klubů a vystupuje na jazzových festivalech po celém světě. Její vynikající debutové album You Go to My Head, mimochodem oceněné jako druhé nejlepší české jazzové CD roku 2001, vyšlo přímo ve Spojených státech a po čtyři týdny se dokázalo udržet v žebříčku padesáti nejhranějších jazzových desek USA. Poslechneme si její zpěv a také ji vyzpovídáme.

 • Buďte v obraze
 • Kritcká židle

  10:40 do playlistu

  Kritcká židle
  Na Kritickou židli usedl publicista, kurátor a kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek. Zhodnotil, jak se podařilo výstavě Moje Evropa v pražském Centru současného umění DOX naplnit záměr autorky projektu, výtvarnice a designérky Evy Eisler.

 • Portrét: Stanley Robotman

  13:23 do playlistu

  Portrét: Stanley Robotman
  Stanley "Robotman" Povoda má přezdívku Pán robotů a je neustále obklopený stovkami kabelů, elektrotechnických vymožeností a recyklovaných součástek. Konstruuje pod heslem "Nic Není Nemožné" stovky robotů všech velikostí, tvarů a funkcí. Nejznámější z poslední dekády jeho "dětí" je zejména robotí klavírista Wédéčko, který se stal pátým členem kapely The Prostitutes. V současné době spolupracoval na divadelní výstavě Prolomit prostor, která je prvním oficiálním výstavním projektem v Galerii Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích. V Portrétu se dozvíte víc o životě a plánech "Robotmana".

 • Soutěž

Přehrát vše

Související