iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 6. 2009
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

14 hlasů
2891
zhlédnutí

Kultura.cz

Čtrnáct S — Adam Gebrian — Jiří Konvrzek

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Reportáž

  3:41 do playlistu

  Reportáž
  Nevšední výstavní projekt Čtrnáct S si můžete prohlédnout až do 16. srpna v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích. Těch čtrnáct S je vlastně čtrnáct témat, ovlivňujících lidské vztahy, rodiny i celá společenství. Smutek, samota, sex, superego, soustředění, sen, střed, spojení, stín, strach, setkání, skrýš, souvislosti a smrt. Tato témata volně zpracovalo čtrnáct českých umělců různých generací. Autoři reagují především na své vlastní intimní prožitky, které zpracovávají prostřednictvím obrazů, videa, fotografií, instalací i textů. V naší Reportáži vás určitě pobaví "malá a velká smrt" v podání Františka Skály.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle

  9:44 do playlistu

  Kritická židle
  S Kritickou židlí a teoretikem architektury Adamem Gebrianem se tentokrát vypravíme na pražské Hlavní nádraží, do hotelu Metropol na Národní třídě a do rodinného domu v Černošicích. Zároveň si připomeneme poněkud opomíjenou tvorbu architekta-vizionáře Davida Kopeckého, který letos v dubnu nečekaně zemřel. Bylo mu pouhých šestačtyřicet let.

 • Portrét

  14:05 do playlistu

  Portrét
  "Jiří Konvrzek je velice svérázná osoba a jeho hudba přeskakující mezi žánry je nezařaditelná," tvrdí kritici. Například Ondřeje Bezra na Konvrzkovi nejvíc baví "naprostá absence jakýchkoli vypočítaných konstrukcí". Tohoto novodobého lidového umělce a samorosta zařadil Jiří Černý dokonce "k nejlepším originálům české hudební scény posledního desetiletí". A co si o něm myslí písničkář Jan Burian - dozvíte se v našem Portrétu, který zároveň berte jako pozvánku do Ekotechnického muzea Bubeneč na výstavu Labyrint světla. Právě tam jsme Jiřího Konvrzka zastihli přímo v akci.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související