iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 4. 2008
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
1035
zhlédnutí

Kultura.cz

Taneční studio Dance Perfect — Literární kritik Jan Suk — Výtvarnice Veronika Holcová

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Reportáž: taneční studio Dance Perfect

  3:00 do playlistu

  Reportáž: taneční studio Dance Perfect
  V reportáži můžete s námi nahlédnout do zkušebny tanečního studia Dance Perfect, kde našel zázemí první plně profesionální soubor současného tance v České republice DOT 504. Po roce a půl má za sebou tento soubor několik úspěšných premiér a spolupráci s mnoha renomovanými zahraničními choreografy. O tom, že se jim tanec daří, svědčí i to, že dva členové DOT 504 byli letos nominováni na Cenu Thálie. Tak se podívejte, jak vypadá moderní tanec v jejich pojetí a poslechněte si jejich názory.

 • Buďte v obraze II
 • Kritická židle: literární kritik Jan Suk

  10:18 do playlistu

  Kritická židle: literární kritik Jan Suk
  Na Kritickou židli usedne básník, esejista a literární kritik Jan Suk. Srovná několik knížek populárních autorů mladé generace s literárními díly méně známých starších tvůrců.

 • Portrét: výtvarnice Veronika Holcová

  14:04 do playlistu

  Portrét: výtvarnice Veronika Holcová
  Portrét jsme natočili s výtvarnicí Veronikou Holcovou. Ateliér a zázemí měla v prvních letech u rodičů. Později tvořila i u profesora Bedřicha Dlouhého. Pracovala jako asistentka v jeho smíchovském ateliéru a on jí, k její velké radosti, přenechal kus své půdy. "Měla jsem tam nádherný prostor, kde jsem mohla malovat a být šťastná. Byl to můj ostrov." Jakými životními a malířskými peripetiemi prošla, se dozvíte v našem pořadu a podívat se na její obrazy můžete v současnosti v Galerii Jiřího Švestky v Praze.

Přehrát vše

Související