iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 1. 2007
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1096
zhlédnutí

Kultura.cz

Varhan Orchestrovič Bauer — Kritická židle o nových knihách — Malíř Zdeněk Beran

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:46 do playlistu

  Buďte v obraze
  Na tu se už můžete jít podívat stejně jako na další tipy, které vám přinášíme v rubrice Buďte v obraze - třeba křest kapely The Ecstasy of Saint Theresa v Akropoli, výstavu Typický obraz v pražské Nové síni, koncert Seana Lennona v Lucerna Music Baru a další novinky.

 • Rozhovor: Varhan Orchestrovič Bauer

  3:24 do playlistu

  Rozhovor: Varhan Orchestrovič Bauer
  Rozhovor jsme natočili s Varhanem Orchestrovičem Bauerem, který se narodil v roce 1969, prý jako důsledek nadějného Pražského jara. V tomtéž roce, kdy Beatles nahrávali v Abbey Road stejnojmennou desku. Bauer si ji zamiloval, aniž tušil, že ve stejném studiu jednou natočí vlastní hudbu. Navíc s věhlasnými Londýnskými symfoniky a k filmu oscarového režiséra Miloše Formana Goyovy přízraky, který do českých kin vstoupí 1. února. O této spolupráci a o jeho názorech na hudbu si s Varhanem Baurem povídáme.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle: nové knihy

  11:42 do playlistu

  Kritická židle: nové knihy
  Na Kritické židli sedí publicista Jan Lukeš a v ruce má dvě knížky z nakladatelství XYZ. Jak se mu líbí, si poslechněte sami.

 • Portrét: malíř Zdeněk Beran

  15:19 do playlistu

  Portrét: malíř Zdeněk Beran
  Portrét výrazné osobnosti českého malířství a současného profesora na AVU Zdeňka Berana jsme přichystali ve chvíli, kdy připravoval v Malé dvoraně Národní galerie velkou retrospektivní výstavu.

Přehrát vše

Související