iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 12. 2006
19:40 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
962
zhlédnutí

Kultura.cz

Držitel Ortenovy ceny Marek Šindelka — Film Shortbus a Transylvánie — Architektka Barbora Škorpilová

17 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: držitel Ortenovy ceny Marek Šindelka

  3:22 do playlistu

  Rozhovor: držitel Ortenovy ceny Marek Šindelka
  Pražské vydání vám přináší rozhovor s čerstvým držitelem Ortenovy ceny Markem Šindelkou. Je mu dvacet dva let, studuje filosofickou fakultu, vydal první sbírku básní a hned za ni získal prestižní cenu. Strychnin Marka Šindelky zapůsobil okamžitě. Ptáme se ho na dětství strávené na českých hradech, vztah k bratrovi a matce, neboť básně jsou reakcí na životní události, které rodinu potkávaly, jak říká sám autor.

 • Kritická židle: film Shortbus a Transylvánie

  7:40 do playlistu

  Kritická židle: film Shortbus a Transylvánie
  Na Kritické židli je nová tvář - filmová kritička Ilona Francková a hodnotit bude americký Shortbus a francouzskou Transylvánii.

 • Portrét: architektka Barbora Škorpilová

  10:41 do playlistu

  Portrét: architektka Barbora Škorpilová
  V Portrétu uvidíte architektku Barboru Škorpilovou. Cestou ze svého nového vinohradského bytu do práce, studia Mimolimit na Malé Straně, jezdí kolem mnoha projektů, pod nimiž je podepsána - ať je to restaurace Zahrada v Opeře, nebo hotel Hilton či restaurace Pravda v Pařížské ulici nebo Hergetova cihelna u Karlova mostu a kavárna Square na Malostranském náměstí. Má za sebou desítky realizací od bytů přes hotely, restaurace či kavárny a přes svůj mladý věk patří dnes ke špičkovým českým architektům. A teď zrovna otvírá vánoční výstavu designových předmětů, které mohou být i dobrým nápadem pro dárek pod stromeček.

Přehrát vše

Související