iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2011
13:50 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1348
zhlédnutí

Knižní svět

Komiksfest — Vít Vojta: Čínský svět — Knižní události listopadu — Sloupky a fejetony

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na úvod: Komiksfest

  0:14 do playlistu

  Na úvod: Komiksfest
  Každoročně v listopadu se v Praze slaví Komiksfest, svátek příznivců kreslených seriálů – a samozřejmě se na něm také udílejí ceny. Tu hlavni, titul Nejlepší český komiks, si letos odnesla Lucie Lomová za Divochy, knihu o pražském dobrodružství indiána Čerwuiše, kterého k nám před sto lety přivezl z Jižní Ameriky cestovatel Alberto Vojtěch Frič. Trvalou pozici ve špičce žánru potvrdil i Pavel Čech, oceněný za Nejlepší kresbu ve své knize Dědečkové. A nejlepší zahraniční komiksovou knihou u nás vydanou se celkem podle očekávání stal Jodorowského a Moebiův Incal. Zájem o komiks dál trvá: jen do konce roku nabízejí rozličné pražské výstavní síně čtrnáct komiksových expozic: v Českém centru Praha, Goethe institutu, Francouzském institutu, v The Chemistry Gallery i jinde. Podrobnosti na www.komiksfest.cz.

 • Nové knihy – pro dospělé

  1:18 do playlistu

  Nové knihy – pro dospělé
  Vítězslav Nezval: Básně I (Host) Paul Harding: Tuláci (Odeon) Antonín Přidal: Potulky knihami a časem (Barrister & Principal)

 • Reportáž: Knižní události listopadu

  3:40 do playlistu

  Reportáž: Knižní události listopadu
  Dnešní české písemnictví zná dva Kohouty, a oba shodou okolností křestním jménem Pavly. Pavel první je jedním ze služebně nejstarších a nejzkušenějších českých dramatiků a spisovatelů, Pavel druhý je mediálně známý ekonom. Spolu od loňského podzimu psali pro jeden český deník seriál, ve kterém spisovatel kladl ekonomovi otázky z jeho oboru – tedy z ekonomiky, jejíž fungování všichni potřebují, ale málokdo jí rozumí. Texty psané pro noviny našly nakonec své místo také v knize. Jmenuje se Dramata a frašky ekonomie, vydali ji Pistorius a Olšanská a autoři ji pokřtili v polovině listopadu v pražském Café Louvre.

 • Téma týdne: Sloupky a fejetony

  7:03 do playlistu

  Téma týdne: Sloupky a fejetony
  Tomáš Hanák: Doživotí a jak na to (Smršť) Milan Lasica: O lidech a lidech (Listen)

 • Nové knihy – literatura faktu

  10:48 do playlistu

  Nové knihy – literatura faktu
  Josef Moucha: Obrazy z dějin fotografie české (Josef Moucha) Kevin McDermott, Jeremy Agnew: Kominterna (NLN) Hans Küng: Vybojovaná svoboda (Bergman)

 • Kniha týdne

  13:19 do playlistu

  Kniha týdne
  Vít Vojta: Čínský svět (Pixle)

 • Na návštěvě: Dauphin
 • Nové knihy – pro děti

  20:57 do playlistu

  Nové knihy – pro děti
  Viola Fischerová: Jak zvířátka uzdravila smutný dům (Meander) Petr Morkes, Pavla a Tomáš Etrychovi: Komisař Vrťapka – Sebrané spisy 3 (Mladá fronta) Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století (Post bellum, Argo, ÚSTR)

 • Stálice a nové lásky

Přehrát vše

Související