iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2009
23:55 na ČT1

1 2 3 4 5

69 hlasů
4183
zhlédnutí

Na moll...

Procházka slovenským Šamorínem se skladatelem a bluesovým muzikantem Jurajem Turtevem — Koncert Nezmarů a Jihočeské komorní filharmonie v Třeboni — Reportáž z malého festivalu v Lipůvce u Brna — Rozhovor s Wabim Daňkem — Svérázný písničkář a výtvarník Jiří Konvrzek

41 min | další Hudba »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koncert Nezmarů a Jihočeské komorní filharmonie v Třeboni

  1:11 do playlistu

  Koncert Nezmarů a Jihočeské komorní filharmonie v Třeboni
  Jihočeští Nezmaři, jedna z našich nejúspěšnějších folkových skupin, oslavili loni své 30. narozeniny. Při té příležitosti vznikl jejich společný projekt s Jihočeskou komorní filharmonií: Vybrané hity i novější písně Nezmarů, které zaranžoval mladý absolvent AMU Lukáš Sommer, vyšly na CD a v srpnu je kapela s doprovodem orchestru hrála v zámeckém parku v Třeboni. Záznam z koncertu můžete sledovat v říjnovém vydání pořadu Na moll Křížem krážem.

 • Procházka slovenským Šamorínem se skladatelem a bluesovým muzikantem Jurajem Turtevem

  15:10 do playlistu

  Procházka slovenským Šamorínem se skladatelem a bluesovým muzikantem Jurajem Turtevem
  Na jižní Slovensko, do Šamorína, zamíříme s Jurajem Turtevem, bluesovým hudebníkem a skladatelem. Tentokrát však nepůjde o blues, ale o zhudebněné verše Turtevovy partnerky, básnířky Judity Kaššovicové. Turtev postupně zhudebnil a s hosty na CD nahrál celou její Šamorínskou trilogii: tři sbírky básní ve slovenštině a maďarštině.

 • Reportáž z malého festivalu v Lipůvce u Brna, rozhovor s Wabim Daňkem

  24:34 do playlistu

  Reportáž z malého festivalu v Lipůvce u Brna, rozhovor s Wabim Daňkem
  V Lipůvce u Brna se letos konal další ročník příjemného festiválku Hoří, má panenko!, který zde s pomocí celé obce pořádají místní hasiči. Jak se takový festival připravuje a jaké to je, když musí hasiči neplánovaně místo ohně bojovat s přívaly deště, vám poodhalí krátká reportáž. Wabi Daněk nedávno natočil už druhé album písní trampského autora Miroslava Skunka Jaroše.

 • Svérázný písničkář a výtvarník Jiří Konvrzek

  32:27 do playlistu

  Svérázný písničkář a výtvarník Jiří Konvrzek
  Jiří Konvrzek se způsobem zpěvu, vlastnoručně vyrobenými nástroji i tématy svých písní (například "zavražděný radiátor") naprosto vymyká tomu, jak si většina z nás folkovou scénu představuje.

Přehrát vše

Související