iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 9. 2019
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

63 hlasů
104190
zhlédnutí

Modrá krev

(II. řada)

Bubnové z Litic

Ctíce předky ctíme sebe. Tak zní rodové heslo Bubnů z Litic a doyenka rodu, paní Eleonora, si celý život přála, aby na něj Bubnové nikdy nezapomněli

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Dennis Olley 8.9.2019 8:50 (!) reagovat 34 + - 1

Ctíce předky ctíme sebe.

Krásná věta, když někdy sleduji pořady p. Moravce nebo 168 hodin, kde se mladých ptají co si pod vlastí, svými předky, historii národa a státu představují, tak nevědí co říct, znalosti nemají, svůj názor také ne, nezajímá je to, často se stydí a opakují nějaké chvilkové a nedůležité, většinou politické záležitosti ze současnosti nebo hledají na svých lidech jen chyby, jako kdyby cizí byli dokonalí (lidé jsou +/- stejní po celém světě z hlediska tužeb, přání, životních cílů). Vůbec jim nedochází, že oni jsou potomci úspěšných, kteří je měli (což v minulosti nebylo jen tak, mnoho dětí se dospělosti nedožilo), potomci zakladatelů Českého knížectví, později království až po TGM a první republiku Československou (ČSR), jehož nástupci jsou Česká a Slovenská republika. Všichni ti lidé prošli nedostatkem, válkami, útlakem za celá staletí proto, že v něco věřili, v něco usilovali, chtěli abychom se my, jejich potomci měli dnes lépe a mohli hospodařit na vlastním. Je ostuda znevažovat a zneucťovat předky neznalostí, pohrdáním k vlastním lidem, která se těm, kteří k tomu takto přistupují vrátí. A sice, že si minulost budou stále opakovat, zažijí opět těžké časy. Na národním cítění ani vlastenectví není nic špatného, jen se nesmí vlastní národ stavět nad národy ostatní, ve smyslu, že on jediný je vyvolený, pak je cesta do pekla otevřena.

JDL 17.9.2019 19:33 (!) reagovat 3 + - 0

Napsal jste to moc hezky, až mě to dojalo

Žijeme v zahraničí a obě naše děti vystudovaly současně zahraniční i českou základní školu včetně všech požadovaných zkoušek. Do té české "chodily" doma - nebylo to vždy k jejich libosti, ale přes to prostě nejel vlak - a ony to dokázaly to na výbornou. Vždycky jsem je vedla k vlastenectví a lásce k domovu, odkud pocházejí jejich předci. Musím říct, že obě jsou na svou druhou vlast hrdé a nestydí se za ni. Sama (nejspíš poněkud naivně) doufám, že se třeba jednou do země svých předků vrátí...

Tűrkott 5.9.2019 23:49 (!) reagovat 78 + - 3

Úžasný dokument

Úžasný dokument moc děkuji . Pan Kinský je super .

Janka D. 6.9.2019 16:04 (!) reagovat 34 + - 0

Je velice přirozený a příjemný.

A zdá se i empatický. Fajn průvodce pořadem a nejspíš i fajn člověk.

Související