iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2018
21:30 na ČT2

1 2 3 4 5

58 hlasů
94372
zhlédnutí

Magické hlubiny 1/6

Řeky a potoky

Putování od pramene Labe až do nížin velkých řek, objevujeme tajemství podvodních krajin.

25 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

David Dostálek 3.5.2018 22:17 (!) reagovat 21 + - 4

Vynikající dokument

Tento díl mi utekl a až dnes jsem ho shlédl v archívu čt. Opět musím pochválit-vynikající práce.Pro mne,jako pro milovníka přírody a hlavně čisté vody musím uznat-balsám na duši a s komentářem Lucie Výborné není co dodat:-),snad jen-díky:-)

Ludvík G. 2.5.2018 13:38 (!) reagovat 15 + - 2

Mimořádný počin

Milanovi: rozumím Lucii Výborné, že v souvislosti se záběry říká, že jsme ještě v ledovcovém pásmu, ale v horském profilu V a že střední tok protéká širokým U, je také pravda. Je to řečeno zrychleně, nikoliv chybně. Respektuji, že se vám může líbit jiný typ dokumentu, micméně je nefér takto tvůrce napadat...
Považuji tento cyklus za nadprůměrný také proto, protože jsem několikrát spolupracoval s ČT a dokáži si představit možnosti i limity rozpočtu versus náročnost natáčení.

Milan 28.4.2018 16:47 (!) reagovat 8 + - 15

Bohužel zklamání

Podle upoutávek jsem se na tento pořad velmi těšil, ale když jsem se dozvěděl, že ledovcové údolí (tzv. trog) má tvar písmene "V" a říční má tvar písmene "U" (je to totiž naopak), okamžitě mě opustily iluze o kvalitním dokumentu. Navíc naprosto nelogické přeskakování z jednoho tématu do druhého, nakousnutí umělého rozmnožování perlorodek pomocí jakéhosi triku bez jeho ukázky, či alespoň popisu mě po ztrátě iluzí až znechutilo. To tvůrci mysleli opravdu vážně???

Ladislav Soukup 29.4.2018 13:59 (!) reagovat 8 + - 1

Menší námitka

Říční údolí má tvar V jenom někde, převážně na horách. V nížinách, aspoň tam, kde žiju, mají říční údolí vždy neckovitý tvar se širším dnem, protože převládá boční eroze a dno se zanáší. Tento tvar mnohem víc vypadá jako U než V.

Karel 28.4.2018 9:19 (!) reagovat 8 + - 15

Když dva dělají totéž

Dobré téma,paní Výborná se mi jako průvodce líbí, ale je to jako povinné vysílání pro školy. Se seriálem Krajinou domova se to nedá absolutně srovnat,to je mistrovské dílo. Hlubiny jsou zatím docela zklamání. Třeba se to zlepší.

Související