iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 11. 2019
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
35351
zhlédnutí

Reportéři ČT

Stroj na peníze — Národní bití — Madona sametu

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stroj na peníze

  0:58 do playlistu

  Stroj na peníze
  Zakázka jako perpetuum mobile. V takový nástroj na vydělávání peněz se proměnila smlouva na měření rychlosti ve Varnsdorfu. Původně měla trvat jen dva měsíce nebo skončit ve chvíli, kdy překročí částku milion korun. Dnes už částka děla skoro čtyřicet milionů, kritizuje ji ministerstvo vnitra, antimonopolní úřad a vyšetřuje kriminální policie. Starosta je však s jejím průběhem spokojen. Natáčel reportér David Macháček.

 • Národní bití

  12:24 do playlistu

  Národní bití
  V neděli to bude třicet let ode dne, který otřásl komunistickým režimem. Dnes, v éře mobilních telefonů, by z demonstrace a jejího brutálního potlačení existovaly stovky videí, které by pořídili její účastníci a šířili po sociálních sítích. Tehdy ovšem mít kameru bylo naprosto výjimečné a normalizační Československá televize protistátní protest natáčet nesměla. O to více si na filmový štáb zahrála tajná bezpečnost, která pořizovala záběry pro svou vlastní potřebu a byly dlouho tajné. My jsme je získali a diváci tak poprvé mohou nahlédnout estébákům do kuchyně: jak se mezi sebou během zásahu baví a jaké pokyny si sdělují. Unikátní záběry se nám podařilo získat i z americké stanice CBS. Natáčel reportér Hanuš Hanslík.

 • Madona sametu

  30:42 do playlistu

  Madona sametu
  Je to asi nejznámější fotografie sametové revoluce. Mladá dívka se svíčkou. Symbol nevinnosti i odhodlání. Říká se jí Madona 17.listopadu. Po třiceti letech přišla na vernisáž snímků Jana Šibíka a ožil tak příběh dívky z fotografie, který do té doby ani fotograf neznal. Natáčel reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související