iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2019
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
33682
zhlédnutí

Reportéři ČT

OKD znovu — Můžeme všechno — Nekonečný boj o Rukopisy

43 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD znovu

  0:59 do playlistu

  OKD znovu
  Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny dokončila závěrečnou zprávu o privatizaci OKD. Po dvou letech vyšetřovaní vyslechla 49 svědků a shromáždila tisíce stran dokumentů. Výsledkem by mělo být nové policejní vyšetřování. Poslanci chtějí podat trestní oznámení i proti někdejším ministrům. Kauzu sledujeme od vzniku Reportérů ČT v roce 2004. Natáčela Silvie Kleková a Michael Fiala.

 • Můžeme všechno

  16:46 do playlistu

  Můžeme všechno
  Vlivný severočeský podnikatel se se svou známou rozhodl, že postaví dům v chráněném přírodním parku. A to na místě, kde jsou jakékoliv stavby přísně zakázány. Na výslovné zákazy úřadů ale podnikatel nedbal a stavět stejně začal. Hájí se tím, že přeci nejde o jedinou černou stavbu v republice. A když staví na černo jiní, proč by nemohl on. Úředníci se sice proti jeho postupu brání, ale podnikatel si stále drží náskok. Natáčel Hanuš Hanslík.

 • Nekonečný boj o Rukopisy

  28:23 do playlistu

  Nekonečný boj o Rukopisy
  Byly to rukopisy, jejichž nález v devatenáctém století měl potvrzovat příslušnost českého národa k nejvyspělejším evropským kulturám. Rukopisy královédvorský a zelenohorský. Za padělky je později označovala skupina vědců v čele s T. G. Masarykem. Byli proto nazývání jako zrádci národa. Spor o jejich pravost se vede dodnes, protože pochybností je sice spousta, ale finální důkaz chybí. Mnoho lidí doufalo, že ten přinese odborný technologický výzkum, který provedli vědci z Národního muzea. Jako jediní jsme byli s kamerami u toho, natáčel David Vondráček.

Přehrát vše

Související