iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 4. 2018
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
26838
zhlédnutí

Reportéři ČT

Jak cestuje DANA — 20 beden o justiční vraždě — O tvrzích a lidech

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak cestuje DANA

  1:01 do playlistu

  Jak cestuje DANA
  Před půl rokem vyšlo najevo, že ázerbájdžánská armáda se chlubí houfnicemi české výroby. Ázerbájdžán přitom patří k zemím, kam se vývoz zbraní nepovoluje kvůli válečnému konfliktu s Arménií. Houfnice vyrábí zbrojovka momentálně nejúspěšnějšího českého zbrojaře Jaroslava Strnada, který má blízko k prezidentu republiky Miloši Zemanovi. Strnad své zbraně oficiálně posílá do Izraele, povolení k vývozu do Ázerbájdžánu ani přes opakované pokusy nezískal. Po odvysílání reportáže se nám ozval svědek, který transakci popsal a my jsme tak mohli cestu českých zbraní do Ázerbájdžánu zmapovat. Natáčel reportér David Macháček.

 • 20 beden o justiční vraždě

  13:56 do playlistu

  20 beden o justiční vraždě
  Byl to monstrproces, který zinscenovala komunistická strana proti vlastním soudruhům na příkaz Moskvy. Komunistický tisk je nazýval zrádci, špiony, sionisty a dokonce psy. Psům psí smrt, přál si básník Ivan Skála a to se taky stalo. Jedenáct rozsudků smrti, 3 doživotní tresty. Dokumenty z tohoto krutého justičního divadla se nedávno nalezly ve dvaceti bednách. Zvukové, obrazové a písemné záznamy slibují, že se o brutalitě komunistického režimu i po letech dovíme něco nového. Natáčel Mirek Petráček.

 • O tvrzích a lidech

  28:00 do playlistu

  O tvrzích a lidech
  Bydlet v gotické tvrzi je romantický nápad, za kterým se skrývá spousta dřiny. V naší reportáži vám ukážeme příběhy tří nadšenců, kteří do opravy gotické památky investují veškeré peníze i volný čas. A zdá se, že takových lidí je v Česku čím dál víc. Objevuje je David Vondráček.

Přehrát vše

Související