iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 6. 2017
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

56 hlasů
24608
zhlédnutí

Reportéři ČT

Právo na zbraň — České miliony pro Palmýru — Vnuk vesmírného skladatele

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Právo na zbraň

  1:04 do playlistu

  Právo na zbraň
  Na chomutovském sídlišti zastřelil muž legálně drženou zbraní mladého Roma, který dodávkou narážel do aut a najížděl do lidí. Tragédie se odehrála v době, kdy poslanci diskutují o tom, zda se má do ústavy zakotvit právo občanů držet zbraň a použít ji při obraně státu. V novele ústavního zákona to navrhuje skupina poslanců v čele s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Její kritici se obávají, že na pozadí hlásání boje s terorismem by mohly ve společnosti narůstat tendence brát spravedlnost do svých rukou. Natáčel reportér Jiří Leschtina.

 • České miliony pro Palmýru

  14:31 do playlistu

  České miliony pro Palmýru
  Palmýra je starověké město v Sýrii, ve kterém se zachovaly paláce z počátků naší civilizace. Stalo se nepřístupné po dobytí Islámským státem, který mnoho památek podminoval a zničil. I když už v něm islamisté nejsou, stále je to město duchů, kam se turisté ještě dlouho nepodívají. Ministerstvo zahraničí rozjelo program na záchranu syrského kulturního dědictví a část památek převezou experti i k nám. Kritici upozorňují na to, že Česká republika tak podporuje vládu kontroverzního prezidenta Bašára Asada. V Palmýře natáčely české novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová.

 • Vnuk vesmírného skladatele

  25:50 do playlistu

  Vnuk vesmírného skladatele
  Minulé pondělí zemřel vnuk skladatele Antonína Dvořáka. Ta zpráva nás zasáhla o to víc, že jen pár dní předtím s ním dokončil natáčení David Vondráček. Reportáž jsme ustříhali minulou neděli, ale její vysílání jsme odsunuli o týden později. Nikdo z nás netušil, že portrét muže, který svůj čas nejraději trávil v letním sídle slavného skladatele - ve Vysoké u Příbrami, bude jeho nekrologem. Čest jeho památce.

Přehrát vše

Související