iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 4. 2017
22:35 na ČT1

1 2 3 4 5

25 hlasů
26232
zhlédnutí

Reportéři ČT

Milionáři z ubytoven — Švédský sen — Lehkoživ

41 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Milionáři z ubytoven

  0:58 do playlistu

  Milionáři z ubytoven
  Takzvaný obchod s chudobou prosperuje v Česku už několik let a ročně jím protečou stamiliony korun. Majitelé ubytoven i soukromých bytů se nijak netají tím, že ubytovávat chudé a často zadlužené lidi na sociálních dávkách je výhodný byznys, který jim umožnil stát. Nejvíc těchto dávek jde do Moravsko-slezského kraje. Od června začne platit novela, která by měla platby státu majitelům nemovitostí omezit. Někteří starostové a odborníci na bydlení však tvrdí, že to situaci nezmění, více reportérka Silvie Kleková.

 • Švédský sen

  14:57 do playlistu

  Švédský sen
  Švédsko je proslulé štědrým sociálním státem, který přitahuje imigranty z celého světa. Během uprchlické krize jich přijalo v poměru k počtu obyvatel vůbec nejvíc ze všech států Evropské unie. I mezi tolerantními Švédy náhle začala bodovat strana, která svůj program postavila na kritice přijímání migrantů. Do vyostřené společenské diskuse zasáhl páteční teroristický útok v centru hlavního města, při kterém zahynuli čtyři lidé. Ve Švédsku natáčela Markéta Kutilová.

 • Lehkoživ

  27:33 do playlistu

  Lehkoživ
  Největší žijící básník, o kterém jste zřejmě dosud neslyšeli, se jmenuje Radek Lehkoživ. Ne, to není ironický umělecký pseudonym, ale skutečné jméno. Jak už to u básníků bývá, jeho život není žádná procházka růžovým sadem. V pražské čtvrti Žižkov pomáhá bezdomovcům a bývalým vězňům a v místních hospodách tvoří své dekadentní básně. A proč je největší? Uvidíte v reportáži Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související