iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2016
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
19277
zhlédnutí

Reportéři ČT

Sídliště na prodej — Malá domů — Šestatřicátníci

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sídliště na prodej

  1:03 do playlistu

  Sídliště na prodej
  Boj proti firmě ČEZ zahájili lidé v pražské Písnici. Nelíbí se jim, že energetický gigant chce komerčně prodat byty, ve kterých bydlí. V minulosti totiž slíbil, že byty jim za výhodné ceny prodá. Od toho teď ustupuje z ekonomických důvodů, což by mohlo být i pochopitelné. Jenže ČEZ vypsal soutěž na prodej celého sídliště. Cena se zřejmě vyšplhá nad miliardu korun. Současní nájemníci tak nemají šanci se do tendru o své byty přihlásit. Natáčela reportérka Jana Neumannová.

 • Malá domů

  15:18 do playlistu

  Malá domů
  Před měsícem jsme upozornili na podezření ze střetu zájmů nejvyšší exekutorky v zemi. Její otec je odsouzený podvodník, který neplatí své dluhy. To by nemuselo vadit, za činy svého otce nenese exekutorka odpovědnost. Nicméně při žádné z nařízených exekucí se nenašel žádný majetek. Na místě jsou pochyby, obzvlášť když se otec před věřiteli ohání vlivnou dcerou. Náš další případ už přináší jasné důkazy o střetu zájmů. Tentokrát jde o dražbu bytu, který manžel exekutorky vydražil přímo pro firmu své ženy. Natáčel reportér David Havlík.

 • Šestatřicátníci

  26:04 do playlistu

  Šestatřicátníci
  Šestatřicátníci, literární skupina, která vznikla v temných padesátých letech. Její členové tehdy neměli moc šancí na úspěch, pocházeli totiž z rodin třídních nepřátel. Patřil mezi ně i tehdy začínající básník Václav Havel, jehož nedožité osmdesáté narozeniny jsme si nedávno připomněli. Skupina se později rozpadla, ale přátelství zakládajících členů přetrvalo až do doby, kdy se z básníka stal prezident. S jeho generačními souputníky natáčel reportér Mirek Petráček.

Přehrát vše

Související