iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 7. 2016
22:05 na ČT1

1 2 3 4 5

44 hlasů
24123
zhlédnutí

Reportéři ČT

Pravda z kolotoče — Dědictví pana Dědice — Pragovky pod zámkem II

45 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pravda z kolotoče

  0:57 do playlistu

  Pravda z kolotoče
  Být novinářem, který kritizuje politiky, není žádný med, ale jde to. O tom svědčí mimo jiné dvanáctiletá existence našeho pořadu. Kritika je totiž součástí demokracie. Jsou tu však weby, které kritiku demokratických médií naplno využívají, přitom chválí ruského prezidenta Putina, který kritiky pronásleduje. Říká se jim konspirační nebo proruské weby. Patří mezi ně i zpravodajský Aeronet. Alternativou myslí to, že píše cokoli bez důkazu včetně polopravd a lží přesně tak, jak se hodí Kremlu. Může si to dovolit o to spíš, že se jeho tvůrci skrývají v anonymitě. My jsme se pokusili vypátrat, kdo tento obsah bez záruky vyrábí. Po několika měsících hledání jsme jako jediní tuto záhadnou osobu skutečně identifikovali. Pozoruhodné je, že se po ní slehla zem a ani příbuzní nevědí, kde se skrývá. O tom, že naše reportáž v Aeronetu vyvolala paniku, svědčí fakt, že před ní už s několikadenním předstihem varuje své čtenáře. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

 • Dědictví pana Dědice

  19:31 do playlistu

  Dědictví pana Dědice
  Loni jsme se několikrát zabývali kauzou podnikatele Martina Dědice. Ten měl v Ostravě manipulovat veřejné zakázky městské nemocnice a dopravního podniku a získat za to nejméně třicet milionů korun na úplatcích. Osm byznysmenů v čele s ním teď míří před soud. Zjistili jsme, že podezřelý průběh jedné z těchto zakázek v městské nemocnici už od počátku kritizovali sami lékaři. Tehdejší management upozorňovali, že dodávaný materiál jim komplikuje léčbu pacientů, a navíc, že nákupy jsou předražené a nevýhodné. Příběh sleduje reportérka Silvie Kleková.

 • Pragovky pod zámkem II

  32:59 do playlistu

  Pragovky pod zámkem II
  V Reportérech ČT jsme nedávno odvysílali reportáž o sběrateli starých pragovek panu Emilu Příhodovi. Jeho Automobilové muzeum ve Zbuzanech u Prahy je kvůli rodinným sporům dlouhodobě zavřené a ke svým sbírkám neměl řadu měsíců přístup. Po naší reportáži přišla od soudu částečně pozitivní zpráva: pan Příhoda už do svého muzea zase smí. Svoje exponáty však našel ve velmi špatném stavu. Natáčel reportér Mirek Petráček.

Přehrát vše

Související