iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 6. 2016
22:05 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
19814
zhlédnutí

Reportéři ČT

Špinavá hra s čistou energií — Jak vypadá inkluze — Bez bubnů to nejde

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Špinavá hra s čistou energií

  1:06 do playlistu

  Špinavá hra s čistou energií
  Před soud dospěla korupční kauza, která se týká výstavby větrných elektráren u západočeské Aše. Z přijetí dvoumilionového úplatku je podezřelý náměstek karlovarského hejtmana Jiří Červenka. Se dvěma dalšími obviněnými měl podle obžaloby připravit komplot na úřednici, která stála v cestě investorovi do výstavby větrníků. Nesouhlasila totiž s tím, aby v přírodním parku postavil místo dvou nižších elektráren jednu vysokou. Nic jí to nebylo platné a navzdory jejímu stanovisku větrník stojí. Jak se skupina kolem obviněného politika nepohodlné úřednice zbavila, po tom pátral reportér David Havlík.

 • Jak vypadá inkluze

  14:33 do playlistu

  Jak vypadá inkluze
  Letos schválená novela školského zákona garantuje právo dětí na tzv. podpůrná opatření. Pod tímto souslovím se skrývá ono často skloňované slovo inkluze, které už v české společnosti vyvolalo řadu debat. Od prvního září se ve větším počtu budou přijímat do základních škol děti ze sociálně vyloučených lokalit, stejně jako tělesně i duševně hendikepované, které ale nejsou vážně psychicky nemocné. Integraci má pomoci výrazné navýšení rozpočtu v miliardách korun. Jak to v tuto chvíli zvládají děti i kantoři v královéhradeckém kraji, konkrétně v jedné základní škole v Novém městě nad Metují, zjišťoval reportér David Vondráček.

 • Bez bubnů to nejde

  28:50 do playlistu

  Bez bubnů to nejde
  Bubny jsou pro něj život. Klaudius Kryšpín, bubeník legendární kapely Pražský výběr, si na ně však osm měsíců nemohl sáhnout. Bezprostředně po lékařském zákroku jej ochromila bolest zad, která mu bránila i vstát z postele. Přestože doufal, že se mu podaří být fit pro letní turné kapely, zázračné uzdravení se nekoná. Pokouší se žít se svou bolestí a doufá, že za bubny se ještě vrátí, když ne v létě, tak alespoň na podzim. Příběh natočila reportérka Jana Neumannová.

Přehrát vše

Související