iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 1. 2016
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
17805
zhlédnutí

Reportéři ČT

Sebechvála za radniční peníze — Můj otec, vrah Masaryka? — Nevodicí pes

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sebechvála za radniční peníze

  1:00 do playlistu

  Sebechvála za radniční peníze
  Když jsme před více než třemi roky zkoumali stav novin a magazínů vydávaných radnicemi, dospěli jsme k neradostnému zjištění. Politici si v nich za veřejné peníze dělali reklamu a pro opozici bylo velmi těžké cokoliv zveřejnit. Byly to vlastně typické hlásné trouby. V listopadu 2013 ale začala platit novela tiskového zákona, která měla tyto poměry změnit. Proti cenzuře se opoziční zastupitelé začínají bránit žalobami, kterými chtějí vedení města donutit, aby odmítnuté příspěvky otisklo. Přesto stále existují radnice, které se chovají jako by jim noviny patřily a nikoho kromě sebe do nich nepustí. K tématu se vrací reportér Karel Vrána.

 • Můj otec, vrah Masaryka?

  15:15 do playlistu

  Můj otec, vrah Masaryka?
  Jan Bydžovský žije se zvláštní myšlenkou. Pohrává si s otázkou, že jeho otec, loajální úředník demokratického státu, měl možná prsty ve smrti Jana Masaryka. Ta ani po osmašedesáti letech nepřestává fascinovat a klást historikům znepokojivé otázky. Pokouší se na ni odpovědět i historička Václava Jandečková. Našla v archivech dosud neznámé dokumenty a seznámila s nimi i už zmíněného pana Bydžovského, kterému v jeho dvaasedmdesáti letech přidělala vrásky na čele. Reportáž natočil David Vondráček.

 • Nevodicí pes

  27:19 do playlistu

  Nevodicí pes
  Andrea Malárová je od dětství slepá. Přesto se jí konečně podařil sen mít rodinu a dítě. Na happy end si ale zřejmě bude muset počkat. Dostala se do astronomických dluhů. Stát po ní chce čtvrt milionu korun. Paradoxně za něco, co vůbec nepoužívá. Za vodicího psa, který nevodí, natáčela reportérka Jana Neumannová.

Přehrát vše

Související