iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 11. 2015
21:45 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
19491
zhlédnutí

Reportéři ČT

Na koho míří kontrola — Dům za zdí — Utajené nahrávky

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na koho míří kontrola

  0:58 do playlistu

  Na koho míří kontrola
  Jak zajistit lepší výběr daní, to je velká otázka, která by mohla v zemi s lepší demokratickou kulturou spojit vládu i opozici. Jestliže se za socialismu říkalo, kdo neokrádá stát, okrádá rodinu, projevuje se to dodnes i v oblasti daní. Jenže současná pravicová opozice téma dlouhodobě přehlížela, i když byla ve vládě. A v současné vládě se ho ujal - kdo jiný než ministr financí Andrej Babiš. Ten je ovšem, jak všichni dobře víme, i jeden z největších podnikatelů v zemi. A díky novému systému by mohl získat informace, které mohou být v jeho rukách účinnou zbraní proti konkurenci. Natáčela Jana Neumannová.

 • Dům za zdí

  16:40 do playlistu

  Dům za zdí
  Ambasáda bývalého Československa, kterou v 70. letech navrhli manželé Machoninovi, jako by patřila na opačnou stranu berlínské zdi. Moderní diplomatické sídlo západního střihu obdivují i tamní znalci architektury. Originální dům ale možná zmizí. Naše ministerstvo zahraničí plánuje, že raději, než by ho opravilo, postaví dům nový. Stát by měl jednu miliardu. Do Berlína se vypravil David Macháček.

 • Utajené nahrávky

  26:32 do playlistu

  Utajené nahrávky
  Když se nám podařilo v archivu bývalého zvukového mistra Divadla na Vinohradech Františka Ondřicha objevit protestsongy, které nazpívali v srpnu 1968 herci z divadla, ještě jsme netušili, jaké další poklady jeho archiv skrývá. S Vlastou Chramostovou, přední hvězdou vinohradského divadla a pozdější signatářkou Charty 77, nahrával rozhlasové pořady, když už nemohla vystupovat. Neobešlo se to bez konspirace, stejně jako pašování nahrávek do Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky. Více Ivan Bareš.

Přehrát vše

Související