iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2015
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
14765
zhlédnutí

Reportéři ČT

Průlom — Tajemství domu U Sixtů — Pokažený kozí mejdan

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Průlom

  0:56 do playlistu

  Průlom
  Limity na povrchovou těžbu hnědého uhlí na Mostecku patřily k symbolům polistopadové doby, platily skoro čtvrt století. Bylo to tabu, které odolávalo tlaku lobbyistů, horníků i odborářů. Nezrušily jej předchozí vlády Paroubkova, Topolánkova ani Nečasova. Rozhodnutí kabinetu Bohuslava Sobotky posunout limity těžby hnědého uhlí v dole Bílina je proto vnímáno rozporuplně. Někdo ho považuje za krok zpátky, jiní mu vyčítají, že neprolomila limity i na dole ČSA u Litvínova. Reportáž z měsíční krajiny natočil reportér Jan Moláček.

 • Tajemství domu U Sixtů

  14:03 do playlistu

  Tajemství domu U Sixtů
  Ten hotel v centru Prahy se plánuje už od roku 1995. Tehdy magistrát podepsal smlouvu se soukromým zahraničním investorem, kterému k jeho základní nemovitosti, kulturní památce Domu u Sixtů, propůjčil další dva domy. Hotel dodnes nestojí, město však investorovi k jeho dosud nerealizovanému záměru přihodilo další dva domy. Přichází tak o desítky milionů korun, kulturní památka chátrá a nájemníci v dotčených domech se musejí stěhovat. Kdo je oním tajemným investorem, kterému magistrát pod vedením různých primátorů vychází tak velkoryse vstříc? Zjišťovala reportérka Stáňa Raupachová.

 • Pokažený kozí mejdan

  25:46 do playlistu

  Pokažený kozí mejdan
  Stanislav Penc je známý bouřlivák, který loni v zimě ohlásil odchod na vejminek. Už se nebude pouštět do provokací na účet mocných, ale stahuje se na svůj venkovský statek a chce v klidu a míru chovat kozy. A především věnovat se léčení nádoru, který mu lékaři objevili na mozku. Jenže neuplynulo ani půl roku a Stanislav Penc se dostal znovu do konfliktu s policií. Příběh věčného potížisty zaznamenal reportér Karel Vrána.

Přehrát vše

Související