iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2015
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
15477
zhlédnutí

Reportéři ČT

Černé duše — Učitel ve válce — Břicho Prahy

35 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Černé duše

  1:01 do playlistu

  Černé duše
  Autoklub je sdružení, které organizuje automobilové a motocyklové závodníky. Uděluje jim licence, bez kterých nemohou závodit. Na svou činnost taky dostává dotace od ministerstva školství a tělovýchovy. Jenže to vypadá, že organizace měla ve svých řadách mrtvé duše. Počet členů se totiž během jediného roku několikrát snížil. Rozptyl se přitom pohybuje daleko za možnou administrativní chybou - z necelých dvou set tisíc až na pouhých devět tisíc. Co za tím vězí, zjišťovala redaktorka Aneta Snopová.

 • Učitel ve válce

  13:12 do playlistu

  Učitel ve válce
  Myslel si, že smysl jeho života bude učit děti číst a psát. Poté, co jeho vesnici přepadli a vyplenili džihádisté, svůj cíl musel změnit. Rozhodl se vyhlásit Islámskému státu válku. Na samém začátku měl pouhých devět spolubojovníků. Postupně se dostal až do pravidelných jednotek kurdské armády, mezi takzvané pešmergy. S učitelem, který vykročil na cestu pomsty, natáčel v Iráku Milan Šíma.

 • Břicho Prahy

  21:47 do playlistu

  Břicho Prahy
  Více než před rokem jsme vysílali o pražské královské cestě, která je zaplavená kýčovitými turistickými suvenýry z Ruska. Historici a památkáři se podivují, proč na cestě českých králů jsou nejvíce vidět matrjošky a ušanky. Na tom se dodnes nic nezměnilo. Naproti tomu se na Praze 1 objevila jiná inciativa: podle zdejšího radního by měl zmizet Havelský trh v jeho současné podobě. Ten si přitom uchovává tradiční český ráz a jeho historie sahá až do třináctého století. Natáčel reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související