iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 8. 2015
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
9460
zhlédnutí

Reportéři ČT

Přístav mezi vinicemi — Herci proti okupaci — Šlechtic s buldozerem

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přístav mezi vinicemi

  1:05 do playlistu

  Přístav mezi vinicemi
  Průplav Dunaj – Odra – Labe vypadá jako utopický sen prezidenta Miloše Zemana. Spojit Ostravu s Černým mořem, na to už člověk potřebuje značnou dávku fantazie. Jenže zdá se, že projekt už nenápadně startuje, a to v jihomoravském Hodoníně. Právě tam, v kraji vinic a polí, by měl v budoucnu vyrůst obrovský nákladní přístav. Shodou okolností na pozemcích, které patří rodině bývalého ministra zemědělství a prezidentova přítele Jana Fencla. Natáčel reportér Jan Moláček.

 • Herci proti okupaci

  13:53 do playlistu

  Herci proti okupaci
  Protestsongy slavných herců z Divadla na Vinohradech, které jsme objevili po 47 letech. Vznikly v pohnutých chvílích během srpnové okupace Československa a pak ležely až donedávna v soukromém archivu bývalého zvukového mistra, který s herci nahrávky pořídil. Možná vás překvapí, že autorem hudby je Jaroslav Satoranský, texty napsal Jaromír Hanzlík. Vedle těchto tehdy mladých herců je na páskách slyšet hlas Ivy Janžurové nebo Vlasty Chramostové, pozdější signatářky Charty 77, která se na oficiální scéně směla objevit až po roce 1989. Unikátní nahrávky objevil a reportáž natočil Ivan Bareš.

 • Šlechtic s buldozerem

  26:49 do playlistu

  Šlechtic s buldozerem
  Skoro celý život prožil na buldozeru. Jenže pak přišel zlom a z horníka se stal hradní pán. Jarmil Špaček se od roku 2006 stará o romantický hrad Kokořín ve středních Čechách. Získal ho v restituci. Zdálo by se, že je to pohádka, ale zažít takovou změnu v důchodcovském věku, bez peněz a podnikatelských zkušeností je docela drsná realita. Na Kokořínsko se rozjel reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související