iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2014
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
11988
zhlédnutí

Reportéři ČT

Finiš o miliardy — Poprask v azylovém domě — Klid pro duši

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Finiš o miliardy

  0:57 do playlistu

  Finiš o miliardy
  Před třemi lety jsme jako první upozornili na podezření, že na chomutovských solárních elektrárnách se pracovalo po termínu, který byl klíčový pro přiznání nejvyšších výkupních cen solárního proudu. Případ už je u soudu, majitelům elektráren hrozí trest za podvod. Teď jsme našli přímého svědka, který ještě po termínu elektrárny zapojoval. Dokazují to i faktury, které máme k dispozici. Rozdíl v dokončení o pár dnů znamená pro solárníky miliardové částky, které za dvacet let provozování můžou od státu inkasovat. K tématu se vrátil reportér David Havlík.

 • Poprask v azylovém domě

  12:00 do playlistu

  Poprask v azylovém domě
  Je to jediné zařízení u nás, v němž mentálně hendikepované matky mohou být se svými dětmi. Pod křídly katolické církve je umístěno v Jiřetíně pod Jedlovou. Až do jara tu panovala idyla. Pak se ale ze dne na den změnilo vedení a mezi obyvateli domova zavládla nejistota. Co se stalo a je to k jejich prospěchu, nebo spíš ke škodě. To zjišťoval Jan Reinisch a Filip Novák.

 • Klid pro duši

  26:09 do playlistu

  Klid pro duši
  Před dvěma roky jsme vám připomněli jeden z nejbrutálnějších komunistických zločinů - ubití faráře Josefa Toufara. Oblíbený kněz se stal v 50.letech obětí vykonstruovaného procesu. Aby potupa byla absolutní, nesměl být ani řádně pohřben. Jeho ostatky byly uloženy do hromadného hrobu, navíc pod vymyšleným jménem. Spisovatel Miloš Doležal rozhýbal akci za důstojné pohřbení kněze Toufara u kostela v Číhošti, který se mu stal osudný. Reportáž natočil David Macháček.

Přehrát vše

Související